Grand Prix Belgie: Hamilton odolal Vettelovu tlaku

Prakticky po celou dobu Velké ceny Belgie byl Sebastian Vettel na zádi mercedesu Lewise Hamiltona, přesto z toho nebylo více než druhé místo. Brit ve Spa-Francorchamps vyhrál a snížil ztrátu na Vettela i v celkovém pořadí.

Štítky: GP Belgie výsledky Zveřejněno 27. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

V prvních kolech se pořadí na čele nezměnilo, jen Maxe Verstappena potkaly, letos už klasicky, technické potíže a svůj vůz odstavil na rovince Kemmel. To mělo další vliv na vývoj závodu, jelikož Kimi Räikkönen ignoroval žluté vlajky v tomto místě a později dostal trest deseti vteřin stop/go. Dobrou úvodní fázi závodu měl Fernando Alonso, kterého ale brzy začali kvůli nízkému výkonu motoru soupeři předjíždět jak na běžícím pásu. Španěl byl později nucen odstoupit.

Na čele byl Hamilton, kterého stíhal Vettel se ztrátou necelých dvou vteřin. Podobný obrázek platil i po zastávkách v boxech. Po kolizi Péreze s Oconem musel na dráhu safety car, který pomohl Räikkönenovi stáhnout ztrátu na čelo vzniklou v důsledku penalizaci. Po restartu se Vettel marně pokoušel předjet Hamiltona (oba mercedesy měly nejtvrdší sadu pneu, zatímco soupeři nejměkčí).

Němec ale neuspěl, pořadí se však změnilo na třetím místě, když se přes Bottase přesypali Ricciardo i Räikkönen. I přes těsný rozestup na čele se už k dalšímu souboji nikdo nedostal. Ve své 200. Grand Prix se z výhry radoval Lewis Hamilton, který tak stáhl ztrátu na Vettela v čele šampionátu na sedm bodů.

Výsledky GP Belgie:

Podrobný průběh závodu:

Diskuse k článku

Napsat komentář