Lauda naštval Wolffa: Mercedes s Vettelem nikdy nejednal!

Podle šéfa Mercedesu se Lauda s Vettelem pouze střetli v padoku a prohodili pár slov. Něco takového ale Wolff nebere jako vyjednávání o přestupu.

Štítky: Niki Lauda Sebastian Vettel Toto Wolff Zveřejněno 27. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Možná trochu překvapivě se jako jeden z prvních k prodloužení Vettelovy smlouvy s Ferrari vyjádřil nevýkonný šéf Mercedesu Niki Lauda. „Jednou jsme s ním krátce diskutovali (o možnosti přestupu k Mercedesu), ale s více konkurenceschopným Ferrari ubývá důvodů, proč by chtěl odejít,“ řekl mimo jiné Lauda, podle kterého chtěl jen Vettel uměle zvýšit svoji hodnotu.

Takové vyjádření ale namíchlo šéfa stáje Mercedes Tota Wolffa. „Se Sebastianem neproběhly žádné diskuze ohledně smlouvy s Mercedesem. Nevím, na co byl Niki tázán, ale koneckonců, občas někoho střetnete v padoku, zeptáte se ve smyslu ‚Jak to jde, co děláš?‘. Žádné diskuze ale neproběhly,“ ujišťuje Wolff.

Na základě čeho tak Lauda tvrdil, že s Vettelem Stříbrné šípy jednaly? „Protože Niki si sedl se Sebastianem nad šálek kávy a řekl mu: ‚Mimochodem, co děláš po další tři roky?‘. A Sebastian odvětil, že o tom přemýšlí. Měli tuhle konverzaci.

Nemyslím to doslova, nedali si kávu, protože mezi zázemí týmů v padoku ani žádná není, takže se asi jen někde potkali. Což nemyslím nijak negativně. Ale něco takového pro mě není jednání o přestupu! Podle mého je podobná komunikace důležitá a Niki je v tomto směru naším ambasadorem, takže se kolem něj tohle může stávat. Ale neproběhla žádná jednání,“ tvrdí Wolff, podle kterého je nejpravděpodobnější setrvání Bottase.

„Je nasnadě, abychom příští rok pokračovali s Valtterim. Jde jen o to vyladit smlouvu a detaily, uvidíme, jak se to vyvine. Existuje velká šance na to, že zůstane,“ dodává šéf týmu Mercedes.

Diskuse k článku

Napsat komentář