Hamilton „nevěří“ svému autu

Čas na analýzu problémů ze Singapuru není

1 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 23. 09 2015 — Josef Nekvinda

Nesnáze, které postihly Mercedes minulý víkend v Singapuru, nedokáže nikdo z týmu zatím vysvětlit. Existuje tak obava, že se tyto záhadné problémy rovněž vlečou do Japonska. Své negativní náladové rozpoložení se nesnaží skrývat ani Lewis Hamilton, který se bojí, že forma Mercedesu upadla.

Celý tým je v očekávání. Budou se opakovat potíže ze Singapuru nebo naváže tam, kde skončil v Monze? Z úhlu pohledu čistě faktického by měl Mercedes navázat spíše na italský závod už vzhledem ke koncepci trati v Suzuce. Spousta rychlých zatáček a rovinky – okruh vyžadující aerodynamický přítlak, což Mercedesu problémy nedělá. Jenže z oněch nevysvětlitelných potíží přibývají Hamiltonovi vrásky na čele. Není se co divit. Ztratit dvě sekundy na Ferrari během čtrnácti dní je opravdu děsivé.

„Nemám žádné zprávy o tom, co se stalo. Inženýři nemají čas zjistit, co bylo příčinou, jelikož za pár dní už tu bude závod v Japonsku. Nemohu tak plně věřit svému autu. Jen doufám, že zůstaneme pouze u jednoho odstoupení,“ uvedl rozčarovaný Hamilton.

Mimo trable na Hamiltonově voze nedokázal Mercedes v Singapuru dostat své pneumatiky na jejich výkonnostní vrchol. Opět nikdo neví proč. Ani to ale nevysvětluje tak obrovskou ztrátu na Ferrari. Týmu z Brackley nezbývá nic jiného, než toto všechno přičíst na účet „smolného“ víkendu. Z pohledu Lewise Hamiltona mu tento závod příliš neuškodil a v čele šampionátu je stále neohrožen. A tak až Suzuka ukáže, jak moc velké problémy Mercedes měl a až poté lze kalkulovat nad možnostmi. Christian Horner má ale jasno už nyní:

„Vettel je zpátky ve hře. Je před nimi ještě pořádný kus cesty a je snadné se nechat unést, ale nepochopitelné je, že Mercedes nyní bojuje sám se sebou. Myslím, že Ferrari má ještě šanci,“ sdělil šéf Red Bullu Christian Horner.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hamilton „nevěří“ svému autu”

  1. jaroslavii napsal:

    Vettelovi to přeji, mohlo by to dopadnout podobně jako v Singapore. 🙂

Napsat komentář