Komentář: Verstappenův výkon zářil jako kometa nad Singapurem

Velkou cenu Singapuru, která se jela o uplynulém víkendu, ozdobil mimo jiné svým atraktivním výkonem i nejmladší účastník seriálu Max Verstappen. A v závěru závodu jej navíc vyšperkoval svým „No!“ Možná toto byl zlomový okamžik jeho dosavadní kariéry ve formuli 1. Do této doby jej brala vážně jen hrstka z nás, ale po tomto výkonu jistojistě přibudou další.…

Štítky: Carlos Sainz Max Verstappen Toro Rosso Zveřejněno 23. 09 2015 — Josef Nekvinda

Velkou cenu Singapuru, která se jela o uplynulém víkendu, ozdobil mimo jiné svým atraktivním výkonem i nejmladší účastník seriálu Max Verstappen. A v závěru závodu jej navíc vyšperkoval svým „No!“

Možná toto byl zlomový okamžik jeho dosavadní kariéry ve formuli 1. Do této doby jej brala vážně jen hrstka z nás, ale po tomto výkonu jistojistě přibudou další. Ačkoliv už dokončil závody i na lepších pozicích, jeho talent se naplno projevil až nyní. A nemohl si vybrat lepší místo. V Singapuru se jednoduše asertivitě meze nekladou. I proto je okruh Marina Bay tak jedinečnou záležitostí v kalendáři F1. Závodí se navíc v noci a divák je tak vystaven nezapomenutelné světelné show. Opravdu radost pohledět. Zraku pozorného diváka ale nemohl uniknout ani výkon právě mladého Verstappena. Ten naopak zářil jako kometa.

Už od pradávna příchod komety předznamenával významné historické události. V případě Maxe Verstappena tomu nemusí být jinak. Ve spolupráci s Toro Rosso odvádí ve své nováčkovské sezóně impozantní práci. Verstappen sice startoval z osmé příčky, ale po startu se záhy propadl na samotný chvost s propastnou ztrátou na čelo závodu. Pak již přišla jeho chvíle. Za přispění výjezdů safety caru se dotáhl zpět a už jen kosil piloty před sebou. Jeho manévry připomínaly akci lišky v noci. Byly bleskurychlé a instinktivní. Právě jeho výpady mohou do budoucna hrát velkou roli. Jeho výkony navíc zrají jako víno a to je mu stále ještě sedmnáct.

V závěru závodu už opět figuroval na osmé příčce a v zrcátkách měl svého týmového kolegu Carlose Sainze, když přišel rozkaz prohodit si pozice. „You need to swap positons,“ načež Verstappen zareagoval pobouřeným „No!“ Zda správně nepřenechal svou pozici, to už necháme na vás. Výkon to byl ale odvážný.

Diskuse k článku

Napsat komentář