GP USA se na znamení boje proti rakovině obleče do růžova

Letošní Grand Prix na okruhu v Austinu se ponese ve znamení podpory boje proti rakovině. Prodávat se budou růžové reklamní předměty, možná se dočkáme i odlišného zbarvení vozů. Právě růžová je totiž barvou organizace bojující s rakovinou prsu – a tuto organizaci se F1 rozhodla podpořit.

Štítky: GP USA Zveřejněno 2. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Na Okruhu Amerik se bude závodit 20.-22. října. Nepůjde ale jen o závodění – šampionát F1 se rozhodl podpořit organizaci Susan G. Komen na podporu boje proti rakovině prsu. Ta už se dříve spojila například se závodní sérií IndyCar.

„Piloti F1 podpoří program Susan G. Komen na trati i mimo ni. Grand Prix USA se tak obleče do růžové. Některé reklamní předměty budou v růžové barvě a výtěžek z jejich prodeje bude určen právě pro nadaci. Fanoušci budou mít možnost i přímé dotace celého projektu na boj s rakovinou,“ stojí v oficiálním prohlášení.

„Bude to pro nás speciální chvíle,“ tvrdí komerční šéf F1 Sean Bratches. „Jsme v unikátní pozici jednoho z celosvětově nejsledovanějších sportů. S více než půl miliardou fanoušků po celém světě chceme pomoci zvýšit povědomí o tak závažné věci. Onemocnění rakovinou prsu každoročně postihuje miliony lidí.

Je proto potěšující vidět celou komunitu formule 1, fanoušky, týmy, závodníky, Mezinárodní automobilovou federaci, sponzory, zástupci médií, jak se sjednotí a kolektivní vůlí pomůže světu,“ říká k celé situaci Sean Bratches.

Něco podobného už letos vyzkoušela Force India, která v GP Británie podpořila Breast Cancer Care.

Great race at the #Indy500, @PippaMann! Thank you for your dedication to ending #breastcancer! #SusanGKomen

Příspěvek sdílený Susan G. Komen (@susangkomen),

Diskuse k článku

Napsat komentář