Ecclestone dal Lotusu na výplaty

Bernie Ecclestone našel pochopení pro situaci Lotusu a vyplatil tak mzdy jejich 400 zaměstnancům.

3 Štítky: Bernie Ecclestone Charles Pic Lotus Renault Zveřejněno 1. 09 2015 — Josef Nekvinda

O existenčních problémech Lotusu se ví již dlouho. Tým má závazky, kam se jen podívá. Jednu z nich ale vyřešil Bernie Ecclestone, když vyplatil mzdy 400 enstonským zaměstnancům.

Opravdový „taťka“ Formule 1 nebo za tímto rozhodnutím můžeme hledat skrytý smysl? Ať tak či onak, Bernie Ecclestone bruslí na velmi tenkém ledě. Finanční problémy neřeší jen Lotus, a tak by se mohlo lehce stát, že s nataženou rukou přijdou i ostatní týmy. Je ale pravdou, že momentální problémy Lotusu jsou nejviditelnější a zároveň jsou největší hrozbou pro F1. Problémy zašly už do extrémně krajní meze. Belgické soudy totiž vydaly rozhodnutí zabavit černozlaté vozy po Velké ceně Belgie na popud Charlese Pica, bývalého pilota Lotusu, právě za neplnění smlouvy. Médii také proběhly zprávy o tom, že Lotus je finančně „zajištěný“ do závodu na Monze. Ani to ale údajně nemusí platit, a tak šance, že Lotus na startu tento víkend neuvidíme, je stále reálná. Situaci ale mírní tiskový mluvčí Lotusu:

„Všechno je v pořádku,“ uvedl a poukázal na to, že zaměstnanci již proudí do Milána.

Ještě předtím ale bylo třeba vyřešit nevyplacené mzdy zaměstnanců, na které poprvé upozornil již zmiňovaný Pic, ale ve skutečnosti šlo o 400 lidí. Problém ale našel zajímavé rozuzlení. Mzdy zaměstnancům uhradil Bernie Ecclestone.

„Myslel jsem, že bych měl pokrýt jejich mzdy, abych se ujistil o jejich bezpečí. Dostali jsme je tak do Spa a doufám, že to samé se povede i v Itálii. Oni potřebují mít v zádech silného partnera a s Renaultem by se jim to mohlo povést,“ sdělil své postřehy Ecclestone.

Obecně se očekává ozdravná kúra Renaultem, se kterým se již Lotus dohodl, a po které by mohly přijít, ekonomicky vzato, černá léta. Francouzský gigant ale nesmí couvnout. Poté, co na příští rok podepsal Red Bull dodavatelskou smlouvu s Mercedesem, se Renault tak jako tak musí poohlédnout po nových příležitostech. Nechce jít do rizika a své portfolio působnosti chce trochu diverzifikovat. Zatím vypadá jako nejpravděpodobnější jeho spojení s Force Indií.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Ecclestone dal Lotusu na výplaty”

 1. Rendy napsal:

  Tomáš Richtr:
  Chtěli byste je zpět?

  No já jsem je sice pravidelně používal a nějak jsem si na ně zvykl, ale záleží co ostatní a kolik „klikanců“ tam bývalo… 😉

 2. Tomáš Richtr napsal:

  Chtěli byste je zpět?

 3. Rendy napsal:

  No vidíte jaký to je lidumil a všichni mu jen nadávají do skrblíků, vydřiduchů a podobně… 🙂
  Off topic: kde zmizely hvězdičky pod články, už nebudou, neujaly se?

Napsat komentář