Carlos Sainz bojuje s frustrací

Nováček ve formuli 1 Carlos Sainz cítí po čtyřech odstoupení za sebou velkou frustraci.

Štítky: Carlos Sainz Toro Rosso Zveřejněno 1. 09 2015 — Marie Tomšíková

Nováček ve formuli 1 Carlos Sainz cítí po čtyřech odstoupení za sebou velkou frustraci.

Carlos Sainz měl potíže s autem v Rakousku, Velké Británii, Maďarsku i Belgii.

V GP Belgie jeho STR10 zastavila porucha elektroniky, která ho donutila zajet do boxů těsně před startem. I když tým byl schopný dostat Sainze zpět na trať, vrátil se s obrovskou ztrátou a nakonec odstoupil 11 kol před koncem závodu.

Po jiných problémech s elektronikou na Spielbergu a Silverstone, potížích s tlakem paliva na Hungaroringu, Sainz řekl:

„Je to samozřejmě velká frustrace, čtyři po sobě jdoucí závody a čtyři po sobě jdoucí odstoupení. V Rakousku jsem byl devátý, když jsem odstoupil, na Silverstonu osmý, v Maďarsku pátý nebo šestý, v Belgii jsem startoval desátý. Se vším, co se stalo, tak kdyby jsem nedělal nic zvláštního, skončil bych sedmý,“ řekl Sainz pro Autosport.

„Když se vám stávají tyto věci, musíte zůstat pozitivní. Vím, že za tato odstoupení nemohu, měl jsem problémy, které se mnou nemají nic společného. Ale je to další promarněná příležitost, tak si dovedete představit, jak moc jsem zklamaný. Doufám, že konec sezóny bude jen na mě. Potřebuji si vybudovat respekt a myslím, že na Monzu dorazíme v dobré formě.“

Sainz je spokojený s tím, jak tým funguje i přes špatné výsledky. Španělský pilot se ale nebojí o svoji budoucnost s týmem Toro Rosso.

„Musím přiznat, že občas jsem velmi frustrovaný, ale zároveň jsem docela spokojený s tím, co jsem dokázal. V sobotu ve Spa jsem měl velký den, díky několika dobrým kolům jsem se dostal do třetí části kvalifikace. Nemám moc starostí s tím, kde budu příští rok, Red Bull ví, jaký mám talent.“

Diskuse k článku

Napsat komentář