Red Bull s motory Mercedes bude problém pro… Mercedes

Toto Wolff: Byli bychom raději, kdyby Red Bullu dohoda s Mercedesem nevyšla.

1 Štítky: Mercedes Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 1. 09 2015 — Jindřich Kleinbauer

Šéf Mercedesu připouští, že hodně přemýšlí o možných negativních dopadech případného partnerství Red Bullu s Mercedesem.

Red Bull by chtěl již od příští sezóny mít ve svých vozech motory od Mercedesu. V Mercedesu pochopitelně vidí nové možnosti v marketingovém využití značky Red Bull, ale také tu panují obavy. Red Bull s motory Mercedes by se mohl stát vážnou překážkou na cestě Mercedesu za úspěchy.

Toto Wolff řekl: „Kdybych měl celou situaci popsat z pozice našeho týmu, dohoda mezi Red Bullem a Mercedesem by se dělat neměla. Naše vozy a naše úspěchy jsou dílem tvrdé práce a velkých investic Daimleru. Svoji převahu jsme si vybudovali, jiní si hotové technologie kupují. Naše filozofie je jiná.“

Situace s dodavateli motorů pro jednotlivé týmy v sezóně 2016 by se mohla vyjasnit již tento víkend. Renault by měl totiž oznámit své dlouhodobé plány v F1. Pokud by Renault převzal Lotus, znamenalo by to také ukončení smlouvy s Red Bullem o dodávkách motorů. Pokud by se dohoda Red Bullu a Mercedesu neuskutečnila, Red Bull by měl už jen jednu možnost: motory od Ferrari. Mercedes zvažuje dodávku motorů pro Manor od příští sezóny. Neriskoval by tím ohrožení svého postavení. Taktéž by toto rozhodnutí mohlo zajistit místo pilota pro Pascala Wehrleina, rezervního jezdce Mercedesu. Mercedes chce, aby Wehrlein již příští sezónu v F1 závodil.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Red Bull s motory Mercedes bude problém pro… Mercedes”

  1. Rendy napsal:

    A co Honda, ta je vosk? 😮 Pěkně ji tam dopište, neboť na výběr mají víc než jen Ferrari a Mercedes… 😉

Napsat komentář