Dříve slabina, dnes přednost. Williams má letos nejrychlejší zastávky v boxech

Britský tým zapracoval na svých mizerných zastávkách v boxech. V loňském roce patřil k těm nejpomalejším, letos láme rekordy. Šéf Williamsu Rob Smedley prozradil, co stojí za takovým radikálním zlepšením. Williams se mnohdy kvůli špatným zastávkám připravil o cenné body. Jeden příklad za všechny – loňská Velká cena Belgie. Mechanici nasadili Valtterimu Bottasovi tři měkké…

Štítky: Williams Zveřejněno 23. 05 2016 — Marie Tomšíková

Britský tým zapracoval na svých mizerných zastávkách v boxech. V loňském roce patřil k těm nejpomalejším, letos láme rekordy. Šéf Williamsu Rob Smedley prozradil, co stojí za takovým radikálním zlepšením.

Williams se mnohdy kvůli špatným zastávkám připravil o cenné body. Jeden příklad za všechny – loňská Velká cena Belgie. Mechanici nasadili Valtterimu Bottasovi tři měkké a jednu střední pneumatiku. Podobná selhání se nesmí opakovat, a to si tým uvědomil. Vytvořil speciální skupinu, která pracuje na zdokonalení pitstopů. Zdá se, že úspěšně. Britská stáj měla nejrychlejší zastávky v boxech ve všech letošních závodech s časem okolo 2,2 sekundy.

“Kluci letos dělají opravdu skvělou práci. Máme skutečně dobrý tým napříč celým Grove. Konečně jsme pochopili, že musíme nějak reagovat na špatné zastávky v boxech. Reagovali jsme tak, jak jsme měli. Kluci dostali speciální trénink, který potřebovali, a to jim pomohlo. Věříme jim a pokud máte důvěru, tak se dostaví spolehlivost. Nikdy jsme nešli po velkých číslech, prostě se trvale snažíme dosáhnout času, který co nejméně přesahuje dvě sekundy, a to se nám daří,” vysvětlil Rob Smedley.

Co konkrétně se letos změnilo? “Šli jsme do detailů, abychom zjistili, co děláme špatně. Některé věci byly evidentně chybné. Provedli jsme změny na obou vozech i na vybavení. Také máme dobrý tréninkový režim. Dohromady to vše funguje skvěle.

Srovnali jsme si to uvnitř týmu. Přišel jsem s nápadem vytvořit speciální pracovní skupinu. Ti, kteří v továrně navrhují změny, odvedli velmi dobrou práci. Jedině mechaniky jsme nezměnili. Věděli jsme, že svou práci odvádějí dobře, ale neměli správné vybavení. Dali jsme jim správné zařízení a výsledky jsou vidět téměř okamžitě,” komentoval Smedley.

Čtěte dále: Znalosti ze zastávek vozů F1 jsou uplatněny při resuscitaci novorozenců

Williams dokázal vyřešit jeden ze svých zásadních problémů - zastávky v boxech

Williams dokázal vyřešit jeden ze svých zásadních problémů – zastávky v boxech

Diskuse k článku

Napsat komentář