Černý kůň sezony? Honda výrazně navyšuje výkon

Nová pohonná jednotka od Hondy bude mít údajně až o 223 koní více než specifikace z roku 2015. Japonská automobilka pracuje především na systémech rekuperace kinetické energie. McLaren má za sebou jednu nejhorších sezon od svého založení. Chybu ale nemůžeme shazovat pouze na Hondu, protože ani na okruzích, které kladou menší požadavky na motory, McLaren…

2 Štítky: Honda McLaren Zveřejněno 24. 01 2016 — Marie Tomšíková

Nová pohonná jednotka od Hondy bude mít údajně až o 223 koní více než specifikace z roku 2015. Japonská automobilka pracuje především na systémech rekuperace kinetické energie.

McLaren má za sebou jednu nejhorších sezon od svého založení. Chybu ale nemůžeme shazovat pouze na Hondu, protože ani na okruzích, které kladou menší požadavky na motory, McLaren nedokázal udržet tempo. Proto britský tým potřebuje zapracovat i na aerodynamice.

Honda usilovně pracuje na nové pohonné jednotce. Ve své továrně v japonském městě Sakura zavedla nepřetržitý provoz a někteří zaměstnanci nedostali volno ani o svátcích. Výsledkem má být zisk až 223 koní. Stará specifikace ale měla na Mercedes ztrácet ještě o deset koní více. Konkrétně 70 kvůli pohonné jednotce a 163 koní ztráty přinesly systémy rekuperace kinetické energie.

Problémem nebyl jen nízký výkon, ale i ohromná nespolehlivost. Piloti McLarenu dohromady čtnáctkrát nespatřili cíl, z toho v prvním závodě jeden z mclarenů ani nedojel na start. Fernando Alonso dokonce motor od Hondy přirovnal k agregátu GP2.

Zatím se McLaren pomalu vrací k pozitivním vyjádřením, ale až tak vysoko, jako na začátku loňské sezony, nemíří. Ještě před rokem tým věřil v pravidelná umístění na stupních vítězů, ale loňský monopost porazil pouze stáj na pokraji existence.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of China, #22 Jenson Button (GBR, McLaren Honda), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

V loňské sezoně byli piloti McLarenu odsouzeni k nedůstojnému boji mimo body

Diskuse k článku

Napsat komentář