Whitmarsh odmítl nabídku televize pracovat na F1

Bývalý ředitel McLarenu dostal nabídku od britských kanálů Sky Sports a Channel 4 na roli moderátora-experta přenosů F1, obě ale odmítl. Složení týmu Channel 4, který bude královnu motorsportu nově vysílat, tak stále zůstává otázkou. Ve hře jsou však velmi atraktivní jména. Éra zpoplatněných přenosů formule 1 odstartovala před pár lety právě v Anglii. Vysílací…

Štítky: Martin Whitmarsh Zveřejněno 24. 01 2016 — Marie Tomšíková

Bývalý ředitel McLarenu dostal nabídku od britských kanálů Sky Sports a Channel 4 na roli moderátora-experta přenosů F1, obě ale odmítl. Složení týmu Channel 4, který bude královnu motorsportu nově vysílat, tak stále zůstává otázkou. Ve hře jsou však velmi atraktivní jména.

Éra zpoplatněných přenosů formule 1 odstartovala před pár lety právě v Anglii. Vysílací práva získala soukromá televize Sky Sports a státní BBC zůstaly jen některé závody. Z finančních důvodů BBC s formulí 1 končí a vysílání předává Channelu 4. Velkým otazníkem zůstává moderátorské složení.

Před několika týdny Channel 4 zveřejnil výsledky průzkumu, podle kterého by diváci chtěli následující obsazení: Graeme Lowdon, Martin Whitmarsh a Susie Wolffová. A vypadá to, že Martin Whitmarsh skutečně nabídku dostal, ale odmítl ji. Whitmarsh měl být dokonce volbou číslo jedna, ale možnost, že by se skutečně vrátil do paddocku formule 1, se nejeví jako nereálná.

Whitmarsh stál v čele McLarenu od roku 2009, ale po nevydařené sezoně 2013 (McLaren skončil v Poháru konstruktérů na pátém místě) dostal výpověď a nahradil ho Ron Dennis. Brit na motorsport sice nezanevřel, ale vypadá to, že o formuli 1 stále nechce ani slyšet. James Allen v souvislosti s ním uvedl, že vzhledem k problémům jeho bývalého týmu o návrat do formule 1 neusiluje.

Ve Velké Británii se dále spekuluje o mnoha atraktivních jménech. Channel 4 má za cíl získat známé tváře z motorsportu, proto je ve hře i Mark Webber. Jako reálnější možnost se ale jeví obsazení bývalých moderátorů z BBC Davida Coultharda nebo Eddieho Jordana.

Motorsports / DTM 2012, 10. race in Hockenheim, #19 David Coulthard (GBR, Muecke Motorsport / DTM AMG Mercedes C-Coupe), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI / Juergen Tap +++

David Coulthard je jedním z kandidátů na roli moderátora u Channelu 4

Diskuse k článku

Napsat komentář