Oficiálně: Williams oznámil svoji novou jezdeckou sestavu

Za tým bude i nadále jezdit Valtteri Bottas. Jeho kolegou, který současně nahradí končícího Felipeho Massu, bude podle očekávání kanadský mladíček Lance Stroll. Ten přitom teprve v sobotu oslavil osmnácté narozeniny. Má se za to, že právě z tohoto důvodu Williams, jehož sponzorem je alkoholový gigant Martini, čekal s oznámením až na listopad. Stroll má za sebou tři…

1 Štítky: Lance Stroll Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 3. 11 2016 — Lukáš Štěrovský

Za tým bude i nadále jezdit Valtteri Bottas. Jeho kolegou, který současně nahradí končícího Felipeho Massu, bude podle očekávání kanadský mladíček Lance Stroll.

Ten přitom teprve v sobotu oslavil osmnácté narozeniny. Má se za to, že právě z tohoto důvodu Williams, jehož sponzorem je alkoholový gigant Martini, čekal s oznámením až na listopad. Stroll má za sebou tři roky závodění v juniorských sériích, během kterých se stal šampionem italské formule 4, evropské formule 3 a také mistrem Toyota Racing Series.

Stroll si v rámci příprav na svůj debut v sezoně 2017 už vyzkoušel dva roky starý monopost FW36, se kterým se zúčastnil testovacího programu. Mladý pilot se stane prvním Kanaďanem ve formuli 1 od roku 2006, kdy v královně motorsportu závodil Jacques Villeneuve.

Valtteri Bottas, sedmadvacetiletý Fin, oproti tomu představuje stálici Williamsu. S britským týmem testoval už v roce 2010, o tři sezony později se dočkal závodní sedačky. Na kontě má devět umístění na stupních vítězů. Stroll bude po Maldonadovi (2013) a Massovi (2014-2016) jeho třetím týmovým kolegou u Williamsu.

Čtěte dále: Nový jezdec Williamsu? Lance Stroll údajně zaplatil 35 miliónů dolarů za sedačku

Diskuse k článku

Napsat komentář