Bezpilotní formule absolvovala premiéru v Goodwoodu

Velmi zajímavé spojení: na jedné z největších přehlídek motorsportu, britském Goodwood festivalu rychlosti, měl premiéru bezpilotní vůz Robocar.

Štítky: Roborace Video Zveřejněno 14. 07 2018 — GPF1.cz

Robocar absolvoval historickou premiéru. Zúčastnil se každoroční klasické slavnosti milovníků motorsportu, Goodwood festivalu rychlosti. Festival rychlosti v Goodwoodu (The Goodwood Festival of Speed) je každoroční závod do vrchu konaný v Sussexu ve Spojeném království. Závodní trať je dlouhá 1,86 km a má celkem 9 zatáček. První ročník uspořádal lord March v roce 1993 na svém panství v Sussexu. Ačkoli se oficiálně jedná o závod, celá akce je spíše přehlídkou sportovních a závodních vozů současných i historických.

[gpf1video adLink=“http://gpf1.cz“ adUrl=“http://gpf1.cz/wp-content/uploads/2018/07/Praga-Arena-TV-advert.mp4″][/gpf1video]

První oficiální jízdu Robocaru sledovalo 55 tisíc diváků. Trať v Goodwoodu je mnohem členitější než klasický závodní okruh. Realizačnímu týmu Robocar nejde o rychlost, jako spíše o konzistentní výsledky a přesnost jízdy. Ta byla omezena na 120 km/h.

Robocar ale nebyl jediným autonomním vozem na Goodwoodu. Přidal se 1965 Ford Mustang osazený moderní technologií z dílny týmu Siemensu a Cranfield University. Výsledek byl ale rozpačitý, řidič musel častokrát auto korigovat.

Diskuse k článku

Napsat komentář