Rosberg: Hamilton mě zašlapával do země. Musel jsem dřít, abych byl schopen získat titul

Mistr světa poslední sezony formule 1 Nico Rosberg připustil, že musel změnit svůj přístup, aby se stal schopným porazit týmového kolegu Lewise Hamiltona. Ten jej v předchozích dvou letech podle jeho slov zašlapal do země. Rosberg se ve finále loňského ročníku dočkal svého premiérového mistrovského titulu. Pět dní poté oznámil konec své kariéry a zřekl…

3 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 11. 02 2017 — Pavel Fabry

Mistr světa poslední sezony formule 1 Nico Rosberg připustil, že musel změnit svůj přístup, aby se stal schopným porazit týmového kolegu Lewise Hamiltona. Ten jej v předchozích dvou letech podle jeho slov zašlapal do země.

Rosberg se ve finále loňského ročníku dočkal svého premiérového mistrovského titulu. Pět dní poté oznámil konec své kariéry a zřekl se tak možnosti korunu šampiona formule 1 obhájit. Němec přiznal, že musel pracovat na své mentalitě, aby byl schopen Hamiltona porazit. Například skutečnost, že se oba znali již od motokár a vybudovali spolu přátelský vztah, který v době u Mercedesu vzal za své, byla jednou hořkých pilulek, které Rosberg musel spolknout.

„Je to tak,“ řekl v rozhovoru pro Daily Mail. „Váš hněv je o to větší, když je to osoba, se kterou se znáte tak dobře, kdo pak udělá něco, co jde přes čáru.“

Němec dále přiznal, že pro něj bylo obtížné konkurovat Hamiltonovi v bitvách kolo na kolo. Uznal přitom Britův talent v takových situacích a doplnil, že sám musel hodně zapracovat na své mentalitě, aby byl schopen obhájit před ním svoji pozici.

„Lewis je velice dobrý v tom, že je schopen dojít až na hranu, aniž by se dostal ven ze šedé zóny, to díky jeho jezdeckým schopnostem. Je chytrý, velice, velice chytrý. Pro mě bylo obtížnější bojovat kolo na kolo. Jemu to jde naprosto přirozeně. Já jsem v tom více racionální. Musím pracovat na tom, abych uhájil svoji pozici. Stal jsem se agrasivnějším, protože mě v minulosti příliš často zašlapával do země. Musel jsem sledovat videa a zlepšovat se.“

Rosberga po jeho odchodu z formule 1 v roli týmového kolegy Lewise Hamiltona u Mercedesu nahradí Valtteri Bottas.

Čtěte dále: Fyzička loňské úrovně nebude stačit. Carlos Sainz zažívá vůbec nejtvrdší přípravu

Diskuse k článku

3 komentáře: “Rosberg: Hamilton mě zašlapával do země. Musel jsem dřít, abych byl schopen získat titul”

 1. trencherman trencherman napsal:

  Rosberg sice dřel, ale kdyby Hamilton neměl tolik technických problémů, tak by jej zašlapal do země zase. Proto taky ukončil hned kariéru, jelikož pochopil, že takové štěstí se už nejspíše opakovat nebude a titul nikdy neobhájí. Což samozřejmě nic nemění na tom, že to bylo správné rozhodnutí. Skončit se má na vrcholu a né v době, kdy Vás začnou porážet uhrovitý děcka 😉

 2. Guru napsal:

  Richtr neumí zasadit dění v f1 do kontextu celého motorsportu a dále i dalších sportů.. Je příliš uzce zaměřen.. vidí jen f1. Viděl bych ho jen na asistenta nějakého asistenta někoho kdo je dostatečně v obraze co se děje.. Bude honit tabulky, hltat nudné závody o kterých bude vášnivě reportovat aby si z nich rozumný člověk udělal rozumný názor.. Ale jinak radši ne.. Fabry se zdá být víc při smyslech.. Doporučuji redakci to zvážit.. Všichni chceme lepší kvalitu ne??

 3. Guru napsal:

  Wow!!! Rosberg to řekl narovinu, naplno, a s pokorou. Vždy bylo cítit že to je inteligentní člověk.. Tím ponížil všechny co jím pohrdají. Jasně že to tzv vzdal.. ale vzdal co??? Že dosáhl titulu proti tomu nejlepšímu dle svých slov??? Že si váží své rodiny nade vše?? Že nemá zapotřebí si měřit velikost koulí rok za rokem ?? Uzná kvalitu a přednosti toho nejlepšího v poli, kterého dychtil aspon jednou porazit v celkovém součtu. To se mu podařilo. At to komentuje kdokoliv jakkoliv, má to co chtěl dokázat ne fandům, ale sám sobě. Věděl proti komu stojí a dokázal to. A ted už chce klid. Chápu ho, rozumím mu a i fandové Lewise by to mohli po tomto dokázat.

  Mám rád články pana Fabryho a ostatních.. Pan Richtr by se na ty své názory mohl radši vyprdnout a mohl by se zaměřit na to základní co je jeho práce, zprostředkovat co se děje.. Zjevně i po letech pobytu v rodině f1 moc o podstatě toho sportu nepochopil. Možná by bylo na snadě ho vystřídat někým schopnějším.. Pan Fabry se zdá kvalitní kandidát..

Napsat komentář