Konec dlouhé éry. Nový vlastník formule 1 potvrdil Ecclestonovo sesazení i návrat Brawna

Formule 1 má oficiálně nového vlastníka – společnost Liberty Media. Ta během pondělního večera potvrdila dokončení „odkoupení“ F1, jejímž šéfem bude nově Chase Carey. Specialistou na marketing se stává Sean Bratches, o sportovní stránku věci se bude starat Ross Brawn. Dosavadnímu držiteli komerčních práv Berniemu Ecclestonovi zůstává jen čestná pozice. Společnost Liberty Media tak dnešním…

6 Štítky: Bernie Ecclestone Chase Carey Liberty Media Ross Brawn Zveřejněno 24. 01 2017 — Lukáš Štěrovský

Formule 1 má oficiálně nového vlastníka – společnost Liberty Media. Ta během pondělního večera potvrdila dokončení „odkoupení“ F1, jejímž šéfem bude nově Chase Carey. Specialistou na marketing se stává Sean Bratches, o sportovní stránku věci se bude starat Ross Brawn. Dosavadnímu držiteli komerčních práv Berniemu Ecclestonovi zůstává jen čestná pozice.

Společnost Liberty Media tak dnešním dnem dokončila proces, který začal už v září loňského roku. Výkonným ředitelem F1 se podle dřívějších předpokladů stává Chase Carey. Ten tak de facto nahradí Bernieho Ecclestona, který bude zastávat pouze symbolickou pozici zasloužilého předsedy. Nutno poznamenat, že ke svojí zjevné nelibosti, jelikož sám Ecclestone prohlásil, že mu titul byl přidělen, aniž by se ho někdo ptal. Sám Brit pak ani přesně nechápe jeho význam.

Ecclestonův konec ale není jedinou velkou zprávou. V roli generálního ředitele pro motorsport se totiž vrací Ross Brawn. „Je fantastické vracet se do formule 1. Užil jsem si konzultace s Liberty Media v předchozích několika měsících a těším se na vzájemnou spolupráci. Máme nebývalou příležitost pracovat spolu s týmy a promotéry za lepší formuli 1 pro ně a, to je nedůležitější, pro fanoušky,“ uvedl Brawn.

Ten bude spolupracovat i se Seanem Bratchesem, jenž bude mít na starost komerční záležitosti. A nelze se čemu divit. Bratches má více než sedmadvacet let zkušeností v tomto odvětví a je oceňován jako jeden z nejvýznamnějších lidí multimediálního gigantu ESPN. Bratches by měl úzce spolupracovat hlavně se sponzory šampionátu, pořadateli závodů a vlastníky televizních práv.

V nejbližších hodinách jsou v plánu tiskové konference, z nichž se zřejmě dozvíme první detaily toho, jakým směrem by Liberty Media chtělo s formulí 1 směřovat.

Čtěte dále: Jaké jsou finanční dopady Bottasova přestupu k Mercedesu?

Diskuse k článku

6 komentářů: “Konec dlouhé éry. Nový vlastník formule 1 potvrdil Ecclestonovo sesazení i návrat Brawna”

 1. LoebFan napsal:

  Ještě že ten malej krpatej zmetek končí. Měl skončit už před 20 lety kdy mu to přestalo myslet.. žádné děkuji Bernie.. Noapak, vypadni kriple.. už 20 let je to pozdě..

 2. Zeleenda napsal:

  U Mercedesu po dosazení Browna do vedení F1 určitě nebude panovat nadšeni, neboť jsem si jist, ze jeho odchod od nich byl minimálně kontroverzni, není už k dostaní ta jeho biografie v češtině?

 3. nakasipes napsal:

  Pane Ecclestone nezbývá mi nic jiného, než poděkovat za vše co jste dokázal! Vaší F1čku jsem miloval a s obavou budu čekat na to co bude dál!

 4. villonso napsal:

  RendyF1 Ještě je třeba dodat, že Bernie skončil navlas stejným způsobem, jako Jasuhisa Arai u Hondy.

 5. LoebFan napsal:

  Třeba se dočkáme f1 na neplaceném kanálu..

 6. RendyF1 napsal:

  No uvidíme, jak to bude. Bernie měl své mouchy, ale o byznysu a F1 věděl hodně a myslím, že můžeme vděčit jemu, kam všude se dostala a získala fanoušky a jak na tom je, protože si nemyslím, že bez něj by na tom byla lépe. Na druhou stranu poslední dobou už měl takové názory, které bych řekl F1 škodily, co se týká medializace, zpřístupnění a podobně, takže je asi správný čas na výměnu… 😉 Nechám se tedy překvapit a budu rád, když Ross Brawn bude „nestranný“, co se určitých 2 týmů týká a hlavně toho červeného… 😉

Napsat komentář