Že by piloti Manoru v příští sezoně?

Stáj Manor nechá ve svém monopostu při nadcházejících testech v Abú Dhabí jezdit piloty GP2 Jordana Kinga a Ria Haryanta. V úterý po poslední Grand Prix sezóny 2015 se právě na okruhu Yas Marina uskuteční jednodenní test, primárně zaměřený na pneumatiky Pirelli. Italský výrobce plánuje mimo jiné vyzkoušení nové, ultra-měkké směsi. S tou si tak ve voze…

Štítky: Manor Zveřejněno 23. 11 2015 — Lukáš Štěrovský

Stáj Manor nechá ve svém monopostu při nadcházejících testech v Abú Dhabí jezdit piloty GP2 Jordana Kinga a Ria Haryanta.

V úterý po poslední Grand Prix sezóny 2015 se právě na okruhu Yas Marina uskuteční jednodenní test, primárně zaměřený na pneumatiky Pirelli. Italský výrobce plánuje mimo jiné vyzkoušení nové, ultra-měkké směsi.

S tou si tak ve voze Manor zajezdí i Jordan King. Pro jednadvacetiletého pilota to bude vůbec první zkušenost s monopostem F1, přestože v týmu působí na pozici vývojového jezdce. „Byla to pro mě fantastická příležitost. Užil jsem si každou minutu strávenou s týmem. V Austinu a v Mexiku, kde jsem byl osobně, jsem se plně ponořil do prostředí F1 a učil se, jak vše funguje na trati i mimo ni. Přirozeně, že nejvíce jsem se těšil na možnost řídit MR03B. Nemohu se dočkat, až zužitkuji vše, co jsem se naučil.“

To Haryanto už má s královnou motorsportu zkušenosti z testů mladých jezdců v letech 2010 a 2012, do kterých nastoupil za stejný tým, v jakém odjede nadcházející testy. „Pro tento test se cítím mnohem více připravený. Po velmi konkurenceschopné sezóně v GP2 se nemohu dočkat, až ukážu, jak moc jsem se zlepšil a stal lepším řidičem,“ řekl Indonésan.

Odchozivší šéf Manoru John Booth prohlásil, že je vše naplánováno tak, aby každý jezdec absolvoval půl testovacího dne. Výše zmíněné piloty si stáj vybrala také proto, že mají hodně zkušeností s testováním na okruhu v Abú Dhabí, byť jen s monopostem GP2.

Motorsports / Formula 1: World Championship 2010, test in Barcelona, John Booth (GBR, Team principal )

Diskuse k článku

Napsat komentář