Manor jako dobrá partie? Rossi věří, že ano

Alexander Rossi si dle svých slov udělal dobrou vizitku v týmu Manor, a proto je přesvědčen, že získá závodní sedačku i na příští rok. Ve hře je stále i Pascal Wehrlein. Debut v závodě formule 1 si Alexander Rossi odbyl letos v Singapuru vedle Willa Stevense, kdy nahradil Roberta Merhiho pro zbytek sezóny. A v měřítku Manoru, zdá se,…

Štítky: Alexander Rossi Manor Zveřejněno 23. 11 2015 — Josef Nekvinda

Alexander Rossi si dle svých slov udělal dobrou vizitku v týmu Manor, a proto je přesvědčen, že získá závodní sedačku i na příští rok. Ve hře je stále i Pascal Wehrlein.

Debut v závodě formule 1 si Alexander Rossi odbyl letos v Singapuru vedle Willa Stevense, kdy nahradil Roberta Merhiho pro zbytek sezóny. A v měřítku Manoru, zdá se, uspěl. Ve většině případů totiž dokázal Stevense porazit a do cíle tak dojet před ním. Navíc v divokém závodě na domácí půdě v Austinu vyrovnal nejlepší výsledek sezóny Manoru, tedy dvanácté místo Merhiho ze Silverstonu. Pouze Bazílie byla výjimkou a i proto si Rossi věří, že příští ročník usedne do kokpitu Manoru již jako hlavní pilot na startu nové sezóny.

„Je vždy obtížné přijít na čtvrtinu sezóny. Umisťoval jsem se ale konzistentně před naším druhým vozem a to v mnoha různých situacích a i v nepříznivém počasí, což byla velmi pozitivní věc. Vždy jsem se ohlížel zpět a říkal si ‚mohl jsem to udělat lépe,‘ ale myslím, že jsem odvedl velmi dobrou práci a jsem přesvědčený, že jsem schopný závodit na této úrovni.

Pokud bych měl zhodnotit své šance, pak jsem si jistý. Jak jsem řekl. Udělal jsem velmi kvalitní práci, do značné míry maximum ve většině víkendů, abych sám měl největší šanci,“ shrnul své postřehy Rossi.

Pro Rossiho to letos nebyla jediná série, které se zúčastnil. Závodil také v GP2 v týmu Racing Engineering a před posledním závodem v Abú Dhabí se drží na druhé příčce za Vandoornem.

„Spolu s výsledky v GP2, které jsem zaznamenal v tomto roce, jsem ve velmi silné pozici na příští rok. Mám to štěstí, že nejsem jen v jednom šampionátu. Jsem velmi šťastný, že jsem toto všechno mohl letos zažít a na konci loňského roku bych to vůbec nečekal. Navíc mám dobrý vztah s týmem (Manor). Bylo by skvělé dát to dohromady,“ dodal Rossi.

Manor je ale posledním týmem, který ještě nerozhodl o jezdeckém složení na příští rok, a tak nároky si dělá hned několik nadějných pilotů. Mezi nimi je i nejmladší šampion závodní série DTM, Pascal Wehrlein. Ten své šance na zisk závodní sedačky u Manoru nedávno zhodnotil na padesát procent.

Diskuse k článku

Napsat komentář