Šéfa Mercedesu Wolffa znepokojuje kalendář nadcházející sezony

Šéf Mercedesu Toto Wolff vyjádřil své obavy ohledně kalendáře pro ročník 2016, který obsahuje rekordních dvacet jedna závodů. Podle Wolffa takové množství klade velké nároky na všechny členy týmů, kteří možná budou muset změnit systém jejich práce. Ročník 2016 nabídne o dva závody více než letošní sezona s devatenácti podniky, i když americká Grand Prix musí…

Štítky: Toto Wolff Zveřejněno 14. 12 2015 — Lukáš Štěrovský

Šéf Mercedesu Toto Wolff vyjádřil své obavy ohledně kalendáře pro ročník 2016, který obsahuje rekordních dvacet jedna závodů. Podle Wolffa takové množství klade velké nároky na všechny členy týmů, kteří možná budou muset změnit systém jejich práce.

Ročník 2016 nabídne o dva závody více než letošní sezona s devatenácti podniky, i když americká Grand Prix musí řešit potíže s financemi. Bernie Ecclestone ale v minulém týdnu prohlásil, že v Austinu se pojede i nadále.

„Je to rozhodně spousta cestování. Už devatenáct závodů bylo hodně. Příští rok bude ještě těžší se šesti závody, které se konají hned týden po předchozí velké ceně,“ prohlásil Toto Wolff.

Ten se spolu s ostatními členy kolotoče formule 1 může těšit i na několik opravdových ,lahůdek‘, jako je třeba závod v kanadském Montrealu, který se koná jen sedm dní po Velké ceně v Baku.

„Potřebujeme se zaměřit na organizování. Na konci sezóny jsou všichni dost unavení a nejsem si jistý, že se skutečně můžeme vypořádat s jednadvaceti závody ročně. Možná budeme muset zavést dvě směny, aby si někteří zaměstnanci mohli po závodě odpočinout. Je to složité,“ přiznal šéf Mercedesu.

Pokud se problémů obává i tak velká stáj, jako je Mercedes, lze si pak jen těžko představit, co se asi děje u menších týmů, pro jejichž členy je situace už tak dost náročná.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Austria, Toto Wolff (AUT, Mercedes AMG Petronas Formula One Team), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář