Hamilton byl po zisku titulu až moc uvolněný

Britský pilot a trojnásobný mistr světa v jedné osobě přiznal, že za jeho zhoršenou formou v závěru ročníku stál možná předběžný zisk mistrovského titulu. Po něm Hamilton totiž podvědomě ztratil něco ze své koncentrace. Po jistotě mistrovského titulu, který získal při americké Grand Prix, už totiž nevyhrál ani jeden závod. V Mexiku, Brazílii i Abú Dhabí dojel druhý…

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 14. 12 2015 — Lukáš Štěrovský

Britský pilot a trojnásobný mistr světa v jedné osobě přiznal, že za jeho zhoršenou formou v závěru ročníku stál možná předběžný zisk mistrovského titulu. Po něm Hamilton totiž podvědomě ztratil něco ze své koncentrace.

Po jistotě mistrovského titulu, který získal při americké Grand Prix, už totiž nevyhrál ani jeden závod. V Mexiku, Brazílii i Abú Dhabí dojel druhý za stájovým kolegou Rosbergem.

Přestože sám Brit tvrdil, že za jeho potížemi stála změna v nastavení, kterou Mercedes provedl na vozech v Singapuru, teď přichází s poněkud jiným argumentem. Fanoušci se mohou jen domnívat, zda se jedná o další krok v psychologické válce s Nikem Rosbergem, nebo je to pravda a skutečný důvod poklesu formy Hamiltona.

„Nechci shazovat to, že Nico odvedl v posledních závodech fantastickou práci. Ale když byl šampionát rozhodnutý, ne že bych ho nechal plavat, ale možná jsem byl více uvolněný,“ přiznal jezdec s číslem čtyřicet čtyři.

Fakt, že byl v závěru roku pravidelně porážen týmovým kolegou, bere ale Hamilton pozitivně. „Pokud bych poslední tři závody vyhrál, bylo by to celkem dost vyhraných podniků v sezóně, což by možná vedlo k tomu, že bych do dalšího ročníku šel s menším nadšením. Ale teď cítím velké odhodlání a myslím, že pochází právě z těchto slabších výsledků,“ řekl šampión posledních dvou sezon.

Stars & Cars, Stuttgart, Mercedes Benz Arena, 12.12.2015, Pressekonferenze mit Lewis Hamilton (Formel 1-Weltmeister 2008, 2014 und 2015)

Diskuse k článku

Napsat komentář