Williams raději investuje do auta než do superstar v kokpitu

Rozvoj auta je pro tým Willams důležitějším bodem na seznamu priorit, než angažování superstar mezi piloty. A zdá se, že se tato taktika Williamsu vyplácí. Ačkoli má tým z Grove až pátý nejvyšší rozpočet ve formuli 1, již podruhé za sebou se dokázal probojovat na třetí místo v Poháru konstruktérů. I proto bude Williams nadále upřednostňovat vývoj…

1 Štítky: Pat Symonds Williams Zveřejněno 10. 02 2016 — Josef Nekvinda

Rozvoj auta je pro tým Willams důležitějším bodem na seznamu priorit, než angažování superstar mezi piloty.

A zdá se, že se tato taktika Williamsu vyplácí. Ačkoli má tým z Grove až pátý nejvyšší rozpočet ve formuli 1, již podruhé za sebou se dokázal probojovat na třetí místo v Poháru konstruktérů. I proto bude Williams nadále upřednostňovat vývoj svého vozu, namísto najmutí pilota kupříkladu formátu Fernanda Alonsa. O tom se již dříve Pat Symonds, technický ředitel Williamsu, vyjádřil jako o nejlepším pilotovi současné F1. Ještě předtím však namítl, že pro britský tým by Španěl nebyl správnou volbou.

„Když jsem to v minulosti řekl, nemyslel jsem to tak, že bychom nedokázali využít takového pilota, ale stojí to peníze. V tuto chvíli máme nedostatky v oblastech, jejichž řešení upřednostňujeme před najmutím řidičské superstar.

Takže kdyby k nám přišel Alonso, dovedli bychom této spolupráce plně využít. Poskytli bychom mu to, co potřebuje, ale kdybychom mu měli vyplatit mzdu, zřejmě bychom celý rok nejedli,“ uvedl Pat Symonds.

I z toho důvodu je Williams spokojen s tím, co má a v současnosti by složení Valtteri Bottas, Felipe Massa neměnil. „Myslím, že jsou pro náš tým ideální. Vychází spolu a oba to jsou týmoví hráči, kteří na sebe vyvíjí tlak, protože jsou na tom výkonnostně velmi podobně.

Upřímně řečeno, kdybych měl zcela volnou ruku, tak bych to zachoval přesně tak, jak to máme nyní. Nestává se tak často, že bych toto mohl říci,“ dodal technický ředitel Williamsu.

Čtěte dále: Williams varuje: Návrat tankování zničí image F1

Valtteri Bottas a Felipe Massa jsou pro současný Williams to nejlepší

Valtteri Bottas a Felipe Massa jsou pro současný Williams to nejlepší

Diskuse k článku

Napsat komentář