Kráska Carmen a hádka o 12 sekund rozdílu

Tenhle spor vyrostl do velkých rozměrů. Testovací pilotka Renaultu (vloni Lotusu), sedmadvacetiletá Carmen Jordáová se stala terčem posměchu jiného závodníka, Dána Marca Sørensena. Stalo se tak poté, kdy Jordáová zůstala s Renaultem i poté, co francouzská automobilka převzala Lotus, který Jordáovou původně angažoval. Již vloni bylo zjevné, že pilotka formule GP3 byla Lotusem angažována zejména pro svůj…

4 Štítky: Carmen Jordáová Renault Zveřejněno 10. 02 2016 — GPF1.cz

Tenhle spor vyrostl do velkých rozměrů. Testovací pilotka Renaultu (vloni Lotusu), sedmadvacetiletá Carmen Jordáová se stala terčem posměchu jiného závodníka, Dána Marca Sørensena. Stalo se tak poté, kdy Jordáová zůstala s Renaultem i poté, co francouzská automobilka převzala Lotus, který Jordáovou původně angažoval.

Již vloni bylo zjevné, že pilotka formule GP3 byla Lotusem angažována zejména pro svůj atraktivní vzhled spíše než s úmyslem dostat ji výhledově na start velkých cen formule 1. A svůj účel to také plnilo, protože nebyla relace, během které by ji režie pořizující světový signal world feed nezabrala.

O to větší překvapení bylo, když Jordáová ve stejné roli zůstala i s Renaultem. To Sørensena rozlítilo natolik, že pro dánský list Ekstra Bladet popuzeně urazil Jordáovou s tím, že na simulátoru Lotusu byla o 12 sekund na kolo pomalejší, ale “přesto ona slízla smetanu”.

Pětadvacetiletý Sørensen je trojnásobným vítězem Formule V8 3.5 (v Belgii a dvakrát v Rakousku) a vloni vyhrál závod v Rusku ve formuli GP2. Carmen Jordáová má za sebou 44 startů ve formuli GP3, nejlepším umístěním bylo 11. místo ve Valencii v roce 2012. O dva roky dříve startovala v juniorce amerických formulí Indy Lights a startovala také v MFR Challenge, kde v současné době jezdí například Pietro Fittipaldi, Mick Schumacher a Harrison Newey.

Carmen Jordáová se ale nenechala Sørensenovou kritikou nijak rozhodit a prohlásila:

“Já upřímně ani nevím, o koho se jedná,” řekla Jordáová o Sørensenovi. “Tady v Enstone [sídle Renaultu] jsem jej nikdy neviděla. Vloni ani nebyl součástí týmu. [V roce 2013 jezdil ve formuli Renault V8 3.5 právě za Lotus – pozn. redakce]. Ráda bych, aby se soustředil na svou vlastní kariéru. Není správné, že potřebuje jiné – a už vůbec ne mě – pro to, aby dal najevo to, čeho dosáhl.”

Carmen Jordáová prozradila, že ve skutečnosti se na simulátoru vešla do odstupu jedné sekundy na Romaina Grosjeana, loňského pilota Lotusu.

“Upřímně mi přijde neuvěřitelné, že to Sørensen vůbec řekl. Vloni jsem na simulátoru byla více méně sekundu za Grosjeanem. Pokud věříte někomu jako je Sørensen… Jestli je teda o 11 sekund rychlejší než Romain, jsem si jista, že by o něj stál každý tým F1,” uzavřela Jordáová pro španělský list AS.

JORDA Carmen lotus f1 gp development driver ambiance portrait during the 2015 Formula One World Championship, Singapore Grand Prix from September 16th to 20th 2015 in Singapour. Photo Frederic Le Floc'h / DPPI

t1-Carmen-Jorda-dcd1522my283-2

Diskuse k článku

Napsat komentář