Williams může být rozhodujícím faktorem v boji o titul

Valtteri Bottas s Felipem Massou sice do závodu vystartují až za vozy Mercedesu, snadno se ale může stát, že nepřímo zasáhnou do bitvy o vítězství v šampionátu.

Štítky: Felipe Massa Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 22. 11 2014 — Michal Mikoláš

Valtteri Bottas s Felipem Massou sice do závodu vystartují až za vozy Mercedesu, snadno se ale může stát, že nepřímo zasáhnou do bitvy o vítězství v šampionátu.

Valtteri Bottas si užívá svou situaci. Může si pojistit konečnou čtvrtou pozici a zároveň se může stát žolíkem v bitvě o titul.

„Je docela cool, že jsem součástí toho souboje. Do první zatáčky pojedu se stejnou taktikou jako obvykle. Budu se snažit získat nějaké pozice, pokud to situace umožní. Je fajn, že jsme opět obsadili třetí a čtvrtou příčku, ale v závodě, jak už jsme viděli v minulosti, má Mercedes ještě větší náskok. Mohlo by to být obtížné, ale za cíl si stejně dáváme finiš na co nejvyšší příčce. Pokud se něco stane, samozřejmě se pokusíme posunout dopředu.

Závod se nikdy nevyhrává v první zatáčce. Myslím, že zítřejší závod se pro mě od ostatních nebude v ničem lišit. Maximum, které mohu získat, je konečná čtvrtá pozice v šampionátu. Maximum týmu je třetí místo v Poháru konstruktérů. To jsou naše zítřejší cíle. Musíme dojet co nejvýše, je jedno, o jaký jde závod,“ řekl Bottas.

Felipe Massa si brousil zuby na třetí místo Bottase, ovšem po drobné chybě se musel spokojit se čtvrtou příčkou.

„Zítra startujeme z nejlepších možných pozic. Měl jsem potenciál dostat se před Valtteriho, ale po zablokování kol jsem nezajel čisté kolo. Vůz by zítra měl být v dobré formě. Další druhá řada je proto povzbuzující. Klíčové zítra bude opotřebování pneumatik. Budeme kolem toho muset postavit strategii. Stupně vítězů jsou rozhodně možné. Budu o ně tvrdě bojovat, bylo by to skvělé zakončení sezony,“ přiznává Massa.

Diskuse k článku

Napsat komentář