Williams je už soustředěný na vůz 2016

Technický ředitel Williamsu Pat Symonds prozradil, že prioritu ve vývoji má teď monopost pro příští sezónu.

Štítky: Williams Zveřejněno 19. 08 2015 — Jan Pastorek

Technický ředitel Williamsu Pat Symonds prozradil, že prioritu ve vývoji má teď monopost pro příští sezónu.

Každý rok se přední týmy věnují minimálně dvěma vozům, platí to i pro Williams. V průběhu sezóny se pak prostředky přelévají z aktuálního na budoucí vůz.

„Naše první schůzka na téma designu 2016 proběhla v lednu,“ řekl Symonds pro Autosport. „To byl první bod. Druhý bod je po konci sezóny, kdy víte, že všichni už pracují na voze pro příští rok. A někde mezi nimi je bod přechodu.“

„Tento bod závisí na několika věcech, jako jsou vaše vyhlídky a pozice v šampionátu. Je to proces, kterým procházíme, dá se přizpůsobit, ale teď už jsme samozřejmě více soustředěni na nový než na starý vůz. Ten bod přechodu máme za sebou.“

To ovšem neznamená, že letošní monopost už nedostane žádné novinky. Na jedné straně je v produkčním procesu celá řada dílů, na straně druhé má letošní auto stále alokovanou část vývojových kapacit.

„Jelikož mezi lety 2015 a 2016 nedochází k velkým změnám (pravidel), je to hodně evoluční práce, kterou můžeme udělat a která stále bude relevantní. Očekávám, že se budeme dál snažit,“ dodal Symonds.

Diskuse k článku

Napsat komentář