Williams čelí stejným finančním problémům jako nedávno my, varuje Lotus

Majitel Lotusu Gérard Lopez je přesvědčený, že si Williams žije nad poměry a že by na to mohl brzy doplatit.

1 Štítky: Finance Lotus Williams Zveřejněno 22. 07 2015 — Jan Pastorek

Majitel Lotusu Gérard Lopez je přesvědčený, že si Williams žije nad poměry a že by na to mohl brzy doplatit.

Williams se loni zvedl a poskočil z devátého na třetí místo v šampionátu, zároveň ale vykázal na své poměry rekordní ztrátu 34,3 miliónu liber. Letos mu znovu patří třetí místo, ale podle Lopeze ho neufinancuje.

„Williams je ve stejné pozici jako my před dvěma roky,“ řekl pro Auto Motor und Sport. „Když se snažíte o třetí místo, musíte se vystavit neakceptovatelnému finančnímu riziku.“

Williams doufal, že posunem nahoru získá sponzory, kteří mu dražší vývoj zaplatí, ale zatím se mu deficit nedaří překonat. Podle Auto Motor und Sport proto chce od Ferrari 20 miliónů dolarů, pokud má přestoupit Bottas. Scuderia ale tolik platit nechce.

Lotus v letech 2012 a 2013 pravidelně bojoval o pódia, ale za cenu příliš velkých výdajů, které musel před sezónou 2014 výrazně snížit. Následoval velký propad formy. Podle Lopeze nemůžou týmy středu pole nahoru kvůli nerovnoměrnému přerozdělování příjmů formule 1.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Williams čelí stejným finančním problémům jako nedávno my, varuje Lotus”

  1. Ferda napsal:

    Že Lopeze haňba něobchlustně.
    I průměrně informovaný fanoušek F1 ví, že Williams má nejlepší platební morálku ze všech týmů a že myslím loni prodal nějaké své filiálky, tudíš čerpá ze svých vlastních zdrojů a nemusí se zadlužovat jako vykopávači hrobů.

Napsat komentář