Marquez stížnosti na moc snadné MotoGP nevyvolal, připomíná Sainz

Carlos Sainz upozornil, že ve všech sportech sportovci začínají úspěšně čím dál mladší, proto by formule 1 neměla být odsuzována.

Štítky: Carlos Sainz Toro Rosso Zveřejněno 22. 07 2015 — Jan Pastorek

Carlos Sainz upozornil, že ve všech sportech sportovci začínají úspěšně čím dál mladší, proto by formule 1 neměla být odsuzována.

Kvůli čím dál mladším pilotům F1 stanovila FIA minimální věkovou hranici pro super licenci na 18 let, ale kritika na příliš snadné ovládání vozu formule 1 přetrvává.

Sainz si myslí, že nižší věk sportovců je dlouhodobým trendem, připomněl Rafaela Nadala v tenise, Michaela Phelpse v plavání a Marca Marqueze v MotoGP, kteří byli poprvé korunováni ve věku 20 až 22 let.

„Kdo si myslí, že je formule 1 snadná, by se měl podívat na všechny sporty, protože mladí lidé nastupují v čím dál nižším věku, a triumfují mladší. Proč by se to nemohlo dít i ve formuli 1?“ uvedl pro UOL Esporte.

„To samé se děje v MotoGP a nikdo nemluví o tom, že je čím dal snazší. Je to prostě globální trend, protože mladí lidé jsou lépe připravení a formule 1 se vyvíjí podobně jako ostatní sporty.“

S tím souhlasí Sainzův týmový kolega Max Verstappen, kvůli němuž FIA upravila pravidla pro super licence.

„Nemyslím, že by se formule 1 stávala snazší. Jde o to, že se od mlada můžete připravovat mnohem lépe, než to šlo před 20 lety, všechno je profesionálnější. Takže se rychle zlepšujete ještě před usednutím do tohoto vozu. Takže piloti přicházejí dříve,“ uvedl.

Diskuse k článku

Napsat komentář