Verstappen nechce, aby Ricciardo dělal nastavení Red Bullu na závody

Daniel Ricciardo se vrací jako oficiální třetí jezdec Red Bullu v roce 2023, nicméně Max Verstappen řekl, že by raději sám seděl v simulátoru a přizpůsobil jej svému stylu jízdy.

Štítky: Daniel Ricciardo Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 30. 01 2023 — Jiří Košta

Vzhledem k tomu, že týmy formule 1 mají mnohá omezení týkající se možnosti testovat svá auta na trati na veřejnosti, budou ve svých továrnách využívat virtuální simulátory.

Tyto nejmodernější simulátory jsou mnohem pokročilejší než sim rigy používané streamery na Twitchi, protože je lze často použít k vyzkoušení nových nastavení nebo k získání dalších informací pro závodní víkend.

Daniel Ricciardo se v roce 2023 vrátí do Red Bullu jako třetí jezdec, protože se mu nepodařilo zajistit místo na startovním roštu na plný úvazek a část jeho role bude zahrnovat měření kol na jejich simulátoru spolu s prováděním testů pneumatik.

Nicméně, i když je jim k dispozici, Max Verstappen v rozhovoru prohlásil, že by si přípravu raději udělal sám.

„Náš simulátor je jeden z nejlepších v tomto sportu. Dny jsou velmi dlouhé, ale nepochybně to stojí za to.

Také nechci, aby testovací jezdec přebíral tréninky na simulátoru, jako to dělají jiné týmy. Chci to udělat sám, protože každý má svůj vlastní styl jízdy.”

Nizozemec má doma také vlastní sim rig, což se nedávno ukázalo, když se zúčastnil virtuálních 24 hodin Le Mans, než ho problémy s připojením donutily z akce odstoupit.

„Pomáhá mi to udržet pozornost. Když jste doma, nemůžete dělat nic moc jiného a já si sim závodění užívám.”

Spotřebitelské zprávy již nedoporučují Ford Mustang Mach-E