V Silverstonu se diváci podívají do paddocku

GP Velké Británie nabízí letos fanouškům unikátní příležitost. Pokud si koupí lístek na velkou cenu, dostanou možnost pozorovat práci týmů v paddocku.

Zveřejněno 4. 04 2014 — Martin Slánský

GP Velké Británie nabízí letos fanouškům unikátní příležitost. Pokud si koupí lístek na velkou cenu, dostanou možnost pozorovat práci týmů v paddocku.

Formule 1 často čelí kritice kvůli zbytečné odtažitosti od fanoušků, která v ostatních sériích není tak markantní. Pořadatelé Velké ceny Velké Británie se však rozhodli tuhle nepříjemnou pověst královny motorsportu změnit a plánují umožnit fanouškům přístup do paddocku ještě před zahájením závodního víkendu. Nápadu dal zelenou i Bernie Ecclestone.

Ve čtvrtek 3. června dostanou majitelé platných lístků příležitost pozorovat přípravu jednotlivých týmů na Grand Prix Velké Británie. Předběžně se navíc počítá i s dalšími rozšiřujícími akcemi. Organizátoři mají v plánu ustát návštěvu více než deseti tisíc diváků.

V rozhovoru pro Sky Sports informaci potvrdil výkonný ředitel autodromu: „Letos jsme změnili program, snažili jsme se zmenšit odstup formule 1 od fanoušků, udělat víkend co nejvíc zajímavý. Už jsme to chtěli udělat dřív, ale teprve teď se pro to rozhodl i Bernie Ecclestone.

Zvuk nových motorů? Ve formuli 1 se změnila pravidla, takže je to naprosto přirozené. Britští fanoušci se dobře orientují ve specifičnosti tohoto sportu, takže si nemyslím, že by se jim nelíbil.“

Diskuse k článku

Napsat komentář