Turistický průvodce: Velká cena Monaka k nezapomenutí

Závod v Monackém knížectví je nadále jedním z vrcholů roku. O tom, jak relativně snadné je do Monte Carla se dostat, pojednává následující text.

3 Štítky: Monako Monte Carlo Vstupenky Zájezd Zveřejněno 5. 05 2014 — Tomáš Richtr

Víme to všichni: závody monopostů F1 v ulicích Monte Carla jsou nezapomenutelnou událostí. Pokud jakýmkoli způsobem tíhnete k motorsportu, Velká cena Monaka je jednou z těch věcí, které musíte před smrtí stihnout.

Formule neformule, už jenom zaparkovat v garážích u pobřeží a pak při chůzi směrem k padoku obdivovat celé Monako posazené do malého prostoru na úpatí kopce, jako by šlo o pouhý model, je samo o sobě zážitkem. Během závodních jízd panuje na dráze přísný režim, ale po otevření trati (v pátek se tak stane již po obědě) se celé místo promění v rušnou promenádu plnou nadšených lidí šmírující po kavárničkách a malých restauracích podél trati. Povinností je samozřejmě si celý okruh projít, bez toho jako byste v Monaku ani nebyli!

Budete obdivovat, jak se do malého prostoru Sainte Devote po startu nacpe 20 formulí nebo romantické klesání k zatáčce Mirabeau s proslaveným hrbolem, vlásenku u Grand hotelu ještě užší a točenou než jak to vypadá v televizi. Budete obdivovat strašidelně úzký tunel a klikatost zatáček od šikany přes plavecký bazén až po Rascasse.

[colored_box color=“blue“]Na Velkou cenu Monaka se vším všudy se dá dostat již za 8.960,- Kč[/colored_box]

V jednom má Velká cena Monaka malinkou nevýhodu: s ohledem na omezené prostorové možnosti a velmi přísné kontroly oddělující ‚obyčejné smrtelníky‘ od celebrit může událost v některých ohledech působit jako lehce snobská. Ono to ale na jiných závodech funguje úplně stejně, jen to při tom roztažení do prostoru není tak do očí bijící. To je ale bohatě vyváženo nefalšovanou malebností celého Monackého knížectví, romantického pobřeží pod skálou, kde se dá i vykoupat. Nebo nespočet malebných uliček se spoustou obchodů.

S GPF1.cz a partnerem Prima Italia se do Monaka dostanete autobusem, který ve čtvrtek 22. května odpoledne odjíždí z České republiky, a do Monaka se dostane v osm hodin pátečního rána. Ubytování přímo v Monaku je cenová sebevražda, také proto vás umístíme ve tříhvězdičkovém hotelu BB Villeneuve Loubet v Nice -Villeneuve Loubet, asi pět kilometrů od Nice. Transfery na okruh a zpět jsou pochopitelně součástí programu.

Při našich komentátorských cestách na Velkou cenu Monaka jsme měli pronajatý vůz, a bydleli jsme také v Nice. Já se ale na auto vždy vykašlal, protože nic nenahradí cestu vlakem z Nice do Monaka po pobřeží Středozemního moře. Jednak se vyhnete dopravním zácpám, cesta vlakem trvá přibližně 20 minut, a vlak vás doveze do železniční stanice Gare de Monaco-Monte-Carlo umístěné ve skále nad Monte Carlem. Odsud už je to jen 10 minut pěšky k zatáčce Anthonyho Noghese, která leží pod sektorem Rocher – místa sice na stání, ale ve výšce, odkud je vidět na polovinu okruhu, stejně jako na velkoplošnou obrazovku.

[colored_box color=“blue“]Prohlédněte si fotogalerii z Velké ceny Monaka 2013[/colored_box]

Stejně jako každá jiná velká cena či zájezd samotný, i cesta na Velkou cenu Monaka a zpět bude nesporně fyzicky náročnější. Je to ovšem malá daň za možnost prožít něco, co už vám z hlavy nikdy nikdo nevymaže. Tím spíš, když v pátek stihnete závod formulí GP2, v sobotu po kvalifikaci F1 se pojede druhý závod GP2 a v neděli je doslova narváno: Závod Porsche Supercup na 16 kol, závod formulí Renault 3.5 na 45 minut, přehlídka závodníků F1 a samotná velká cena F1.

Program cesty:

Čtvrtek 22. 5.
16:30 – odjezd z Prahy do Monaka

Pátek 23. 5.
08:00 – příjezd do Monte Carla. Dopolední individuální prohlídka Monte Carla.
14:30 – návštěva pit lane – (zahrnuje prohlídku boxů jednotlivých týmů, monopostů formule 1 a možnost setkání s piloty týmů F1).
17:00 – odjezd z Monte Carla do hotelu, ubytování, večer individuální program

Sobota 24. 5.
08:30 – odjezd do Monte Carla, dopoledne třetí měřené tréninky
14:00 – kvalifikace GP Monaka
17:00 – odjezd z Monte Carla. Prohlídka Nice s možností nákupů a večeře. Odjezd do hotelu ve 22:00.

Neděle 25. 5.
08:00 – odjezd do Monte Carla
14:00 – Velká cena Monaka vozů formule 1 – závod
18:00 – odjezd do ČR

Pondělí 26. 5.
12:00 – příjezd do Prahy

[colored_box color=“blue“]Zájezdy nebo vstupenky nebo obojí dohromady můžete kupovat zde[/colored_box]

Diskuse k článku

3 komentáře: “Turistický průvodce: Velká cena Monaka k nezapomenutí”

 1. EMERSONV1 napsal:

  tak na živo to asi musí být super zážitek (kde jinde se dá na auta dívat takhle z blízka a navíc, zvuk se musí krásně odrážet od okolních staveb (i když ten letošní už o hodně míň) .v televizi je to ale pro mě jedna z nejméně oblíbených tratí

 2. beniczech napsal:

  Děkuji za super tip, Monako by mě nikdy nenapadlo právě z důvodu, že člověk předpokládá, že to bude drahé, ale v popsaném režimu by se to dalo 🙂

 3. dejvidek napsal:

  V Monaku na GP sem byl již 3x a mohu závod jenom doporučit a ani to nemusí být drahé, vstupenky na tribuny jsou plus mínus stejně drahé jako na ostatní GP (Hungaroring, RedBull Ring). Jednou sem byl s cestovkou Prima Italia a pokud se nechcete o nic starat, cesta s PI je ideální, ubytko v BB hotelu nedaleko Nice v pohodě, překvapení ve formě večeře u výborného kuchaře (vařil v hotelu Paris v Monaku) bylo luxusní. Jediný problém je, že kdo jednou v Monaku na F1 byl, chce tam zase a zase 🙂
  dejv

Napsat komentář