Smlouvy pilotů Lotusu/Renaultu jsou v ohrožení

Ředitel Renaultu Carlos Ghosn zpochybnil smlouvy mezi Lotusem a jeho piloty pro rok 2016. Konkrétně se jedná o Pastora Maldonada a nováčka Jolyona Palmera. Dlouhé čekání se málem Lotusu stalo osudným. Vývoj se od začátku sezony skoro zastavil a tým z Enstone musel několikrát zachraňovat sám Bernie Ecclestone. Finanční kolaps přišel nebezpečně blízko i před…

2 Štítky: Jolyon Palmer Lotus Pastor Maldonado Renault Zveřejněno 7. 12 2015 — Marie Tomšíková

Ředitel Renaultu Carlos Ghosn zpochybnil smlouvy mezi Lotusem a jeho piloty pro rok 2016. Konkrétně se jedná o Pastora Maldonada a nováčka Jolyona Palmera.

Dlouhé čekání se málem Lotusu stalo osudným. Vývoj se od začátku sezony skoro zastavil a tým z Enstone musel několikrát zachraňovat sám Bernie Ecclestone. Finanční kolaps přišel nebezpečně blízko i před posledním závodem sezony v Abú Dhabi.

Až minulý týden francouzská automobilka Renault veřejně potvrdila, že se rozhodla pro návrat do F1 v podobě továrního týmu, který bude založen na základech Lotusu. “Potřebujeme několik měsíců diskuse, jednání s partnery a všemi zúčastněnými stranami ve formuli 1,” objasňoval situaci Ghosn.

Jezdecká sestava zatím není stoprocentně jistá, protože Renault by si přál ve svém týmu francouzského pilota. Mimochodem jediným Francouzem aktivním v F1 je Romain Grosjean, který se pod vlivem nejistoty rozhodl pro přestup k Haasu. Vzhledem k platným smlouvám je tím více ohroženým Maldonado. “Budete si muset ještě několik týdnů počkat. Více o organizaci řekneme v lednu.”

První roky nebudou jednoduché a je otázkou několika let, než se tovární Renault dostane nahoru. “Vzhledem k velké motivaci našich zaměstnanců myslím, že se staneme konkurenceschopným týmem tak do tří let. Motory Renault budeme nadále dodávat i ostatním, ale to zůstane v souladu se zájmy našeho vlastního týmu,” dodal Ghosn s odkazem na Red Bull.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Austria, #13 Pastor Maldonado (VEN, Lotus F1 Team), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář