Singapur je nadějí pro zbytek pole, Mercedes může opět ztrácet

Mercedes se obává, že v následující velké ceně bude mít stejné problémy jako v loňském roce. GP Singapuru 2015 byla pro průběžného lídra Poháru konstruktérů noční můrou. Rosberg s Hamiltonem se kvalifikovali až do třetí řady, a to se ztrátou 1,5 sekundy na ferrari Sebastiana Vettela. Mercedes ztrácel především kvůli špatnému zacházení se super-měkkými pneumatikami.…

Štítky: GP Singapuru Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 6. 09 2016 — Marie Tomšíková

Mercedes ztrácel především kvůli špatnému zacházení se super-měkkými pneumatikami. Důsledkem bylo, že o vítězství bojovaly týmy Ferrari a Red Bull. Rosberg dokončil závod na čtvrtém místě, Hamilton odstoupil kvůli poruše motoru.

„Do Singapuru nemíříme s příliš velkou důvěrou,“ řekl Rosberg. „V loňském roce jsme hodně ztráceli. V kvalifikaci 1,5 sekundy, a to je moc. V posledních dvou letech to byl náš nejtěžší závod. Pro nás to bude velmi náročný víkend. Myslíme si, že jsme se zlepšili, ale dohnat 1,5 sekundy, to není snadné.“

Také šéf týmu Toto Wolff neví, co očekávat. „V loňském roce jsme nebyli moc konkurenceschopní, a myslím, že jsme pochopili proč. Dospěli jsme k nějakým závěrům, které nám pomohly napříč celou sezonou. V Singapuru zjistíme, zda naše předpoklady byly správné. Nemáme žádnou jistotu, protože to nebyla jediná věc, která se pokazila. Pravděpodobně se spojilo několik problémů. Proto jsme zvědaví, jak bude naše auto v Singapuru fungovat.

V průběhu celé sezony jste mohli vidět, že náš monopost je nejlepším kompromisem. Jsou tým, jejichž výkony jsou nestálé. Týmy, kterým se daří na okruzích s vysokým přítlakem, jako třeba Singapur, nejsou konkurenceschopné na okruhu, jako je Monza. Je to o hledání kompromisů. Uvidíme, co se bude dít v Singapuru.“

Průběžný lídr šampionátu Lewis Hamilton rovněž doufá, že Mercedes vyřešil loňské problémy. V Singapuru bude pokračovat v boji o udržení těsného náskoku v Poháru jezdců. „Loňský rok byl obtížný. Doufejme, že letos se to nebude opakovat. Pokud Ferrari bude o něco více konkurenceschopné, nemuselo by to být tak špatné. Je možné, že nás s Nikem rozdělí, ale samozřejmě, každý závod chceme dokončit na prvních dvou místech. Takže doufáme, že to bude dobrý víkend.“

Čtěte dále: Mercedes ví, co stojí za slabšími starty. Opravy ale nezabírají

Loňský Singapur byl pro Mercedes výsledkovou katastrofou. Ani jeden z pilotů nedosáhl na stupně vítězů