Představitelům okruhu v Imole se nelíbí nová smlouva Monzy. Plánují se soudit

Funkcionáři legendárního italského okruhu se rozhodli přistoupit k právním krokům ohledně smlouvy na pořádání GP Itálie, kterou nedávno okruh v Monze dohodl s Berniem Ecclestonem. Řízení obhajují tím, že smlouva na pořádání italského podniku již byla uzavřena s nimi, což je do jisté míry pravda. Problém spočívá v tom, že smlouva s Monzou, která má platit do roku 2019, ještě nebyla…

Štítky: Bernie Ecclestone GP Itálie Ivan Capelli Zveřejněno 6. 09 2016 — Šimon Trantina

Funkcionáři legendárního italského okruhu se rozhodli přistoupit k právním krokům ohledně smlouvy na pořádání GP Itálie, kterou nedávno okruh v Monze dohodl s Berniem Ecclestonem. Řízení obhajují tím, že smlouva na pořádání italského podniku již byla uzavřena s nimi, což je do jisté míry pravda.

Problém spočívá v tom, že smlouva s Monzou, která má platit do roku 2019, ještě nebyla podepsána. Za celou kauzou stojí italský autoklub, který slíbil pořádání italské GP Imole, ale s Ecclestonem se dohodl na smlouvě pro Monzu.

Jedním z hlavních představených nynějšího a tradičního dějiště Velké ceny Itálie je Ivan Capelli, bývalý závodník F1. Ten informoval o tom, že soud zasedne 26. října, aby projednal tento případ. „Odvolací tribunál stanovil datum řízení na 26. říjen. Prošetřovat se budou kroky italského autoklubu v průběhu jednání o uskutečnění Velké ceny Itálie v následujících letech. Rozhodnutí bylo takové, že potřebné finance na pořádání dostane pouze Monza.

Imola se proti tomu odvolala s tím, že to není legální postup. Minulý rok Monzu navštívil premiér Metteo Renzi a dohodl se s námi na tom, že daň, kterou odvádíme státu, můžeme použít jako kapitál potřebný k uspořádání velké ceny. V Imole si myslí, že to není férové jednání a že i oni si zaslouží stejné peníze, protože jsou také součástí autoklubu a na stejné úrovni jako my,“ říká Ital.

Ke kauze a následnému soudnímu líčení se vyjádřil i sám Ecclestone. Podle něj GP Itálie zůstane jak v kalendáři formule 1, tak na Monze. „Doufám, že smlouva bude podepsána co nejdříve, snad během několika týdnů. Z toho, co vím, je samotný závod naprosto v bezpečí. Problém je v tom, že lidé v Imole nechápou to, že veřejný podnik dostává peníze z veřejných zdrojů. Nevím, co se může přihodit v právní rovině, ale samotný podnik by neměl být ohrožen.“

Čtěte dále: Imola získala smlouvu na F1, ale jet se tam beztak nemusí

Zvěčněný Ayrton Senna dlí nad okruhem v Imole. Uvidí v dohledné době opět závod formule 1?

Zvěčněný Ayrton Senna dlí nad okruhem v Imole. Uvidí v dohledné době opět závod formule 1?

Diskuse k článku

Napsat komentář