Šampión GP3 Lynn pojede GP2 a chce testovat F1

Alex Lynn usiluje o post testovacího jezdce ve formuli 1, zároveň s podporou Pirelli za titul v GP3 pojede GP2.

1 Štítky: Alex Lynn Pirelli Zveřejněno 18. 01 2015 — Filip Fikejz

Alex Lynn usiluje o post testovacího jezdce ve formuli 1, zároveň s podporou Pirelli za titul v GP3 pojede GP2.

Šampión GP3 Alex Lynn si při testech v Abú Dhabí bezprostředně po skončení loňské sezony vyzkoušel monopost Lotus. Nyní by se rád stal rezervním jezdcem některého z týmů formule 1.

„Je tam dobrá příležitost, velmi brzy by to tak mohlo dopadnout, rozhodnout by se mělo během dvou až tří týdnů,“ řekl Lynn pro Sky Sports.

Zároveň se jedenadvacetiletý Brit chystá postoupit do GP2, kde v týmu DAMS nahradí šampióna Jolyona Palmera.

„Upřímně, mým cílem je dostat se do formule jedna a stát se mistrem světa. Do GP2 jdou všichni nejlepší jezdci, musím předvést, co umím,“ uvědomuje si „V týmu DAMS mám tu nejlepší příležitost. Myslím, že jsou nejlepší. Ale konkurence bude samozřejmě velmi těžká, Stoffel (Vandoorme) z ART bude velký soupeř, ale věřím, že s týmovým kolegou Pierrem Gaslym budeme mít dobrou šanci.“

Lynnův postup do GP2 podporuje i Pirelli, které jako odměnu za jeho titul v GP3 uhradilo 200000 eur z jeho kontraktu.

„Jsme potěšeni, že Alex Lynn udělal logický postup z GP3 do GP2,“ uvedl ředitel Pirelli Motorsport Paul Hembery. „Jeho výkony v roce 2014 potvrdily jeho potenciál a jsme nadšeni, že ho uvidíme udělat s pneumatikami Pirelli další krok, a potěšeni, že jsme mu mohli přispět na sezonu 2015.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Šampión GP3 Lynn pojede GP2 a chce testovat F1”

  1. Zix napsal:

    Nevim vůbec jak sou ty smlouvy u jezdců co sou u juniroskýho týmu F1, ale pochybuju že by mohl jentak zdrhnout když stále patří do juuniorskýho týmu Red Bullu, který tedy do něj cpe svoje peníze.

    Tedy za a) bude muset od Red Bullu zdrhnout a vzdát se peněz od nich nebo b) doufat že Verstappen nebo Sainz jr. odejdou z Toro Rossa dřív než za 3 roky – pokud tedy berem pozici závodního jezdce a né testovače.

Napsat komentář