Gutiérrez věří, že jej spolupráce se dvěma mistry světa učiní lepším pilotem

Mexičan tento týden poprvé navštívil Maranello a oficiálně se tak pustil do práce v rámci své nové role v barvách Scuderie.

1 Štítky: Esteban Gutiérrez Ferrari Zveřejněno 18. 01 2015 — Tomáš Bohuslav

Mexičan tento týden poprvé navštívil Maranello a oficiálně se tak pustil do práce v rámci své nové role v barvách Scuderie.

Poslední dvě sezony působil Esteban Gutiérrez u Sauberu, kde se mohl těšit pozici závodního jezdce. Ještě před koncem loňského ročníku se však mladý Mexičan dozvěděl nepříjemnou zprávu – vedení švýcarské stáje mu totiž dalo na vědomí, že s ním pro nadcházející rok již nepočítá. A protože tou dobou již byla většina závodních sedaček pro sezonu 2015 obsazená, musel vzít zavděk poněkud méně atraktivní roli třetího a rezervního jezdce.

Avšak vzhledem k tomu, že se jedná o roli třetího a rezervního jezdce u Ferrari, o kterém sní téměř všichni piloti F1, je ze svého nového místa ve skutečnosti velmi nadšen.

„Je to pro mě velmi speciální den – poprvé oblečen do červeného. Je to opravdu velká čest být součástí takovéhoto týmu, který má za sebou tak dlouhou historii. A z této skvělé příležitosti se pokusím vytěžit maximum,“ nechal se slyšet Gutiérrez.

Jeho práce bude spočívat převážně ve vývoji nové pohonné jednotky. Ta však pro něj díky jeho předchozímu angažmá v Hinwillu rozhodně nebude představovat nic, s čím by se doposud nesetkal:

„V tuhle chvíli je pro mě důležité, abych se přizpůsobil a usadil v tomto novém prostředí, jak nejrychleji to jen půjde. Musím poznat lidi, se kterými budu pracovat, a doufám, že tato moje zkušenost s motorem Ferrari bude znamenat, že budu moci přispět při vývoji nové pohonné jednotky.“

Uzavření dohody s italskou stájí pak bylo zajímavé i díky dalším aspektům, například spolupráci hned se dvěma bývalými mistry světa.

„Myslím si, že je to skvělá příležitost. Mohu si tak udělat skvělou referenci ohledně toho, jak Sebastian a Kimi pracují. Oba mají hodně zkušeností s top týmy, a já se na tu zkušenost hodně těším, protože se toho hodně naučím. Budu jim opravdu nablízku, abych se tak mohl posunout (ve své kariéře) dál,“ uzavřel Mexičan.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář