Sainz v testu ukázal, že je na F1 připraven, míní Marko

Poradce Red Bullu Helmut Marko prozradil, které faktory dopomohly Carlosu Sainzovi k zisku závodní sedačky u Toro Rosso.

Štítky: Carlos Sainz Helmut Marko Toro Rosso Zveřejněno 29. 11 2014 — Tomáš Bohuslav

Poradce Red Bullu Helmut Marko prozradil, které faktory dopomohly Carlosu Sainzovi k zisku závodní sedačky u Toro Rosso.

O synovi slavného rallyového jezdce se ve spojitosti s formulí 1 mluví již hezkých pár měsíců, na oficiální potvrzení jeho angažmá u italského týmu jsme si však museli počkat až do včerejšího dne. Důvod byl prostý – vedení Red Bull, které má v tomto směru hlavní slovo, si zkrátka chtělo být svou volbou stoprocentně jisté, a tak si počkalo, jak se vyvinou posezonní testy na Yas Marině.

„Byl to test v Abú Dhabí ve voze formule 1, který nás doopravdy utvrdil v tom, že je tím správným mužem pro tuto sedačku,“ vysvětluje Marko, cituje jej Autosport.

Podle bývalého německého závodníka v něm Sainz mladší zvládl vše, co se od pilota působícího v královně motorsportu vyžaduje: „Dokázal, že je na formuli 1 připraven. Měl velmi úspěšný test. Odjel 100 kol, rychlost byla dobrá, zpětná technická vazba byla dobrá. Udělal vše, co jsme očekávali, takže bych řekl, že byl přirozenou volbou.“

K podpisu smlouvy mu ovšem pomohly také další aspekty, zejména pak úspěchy ze Světové série Renault 3,5.

„Carlos nás přesvědčil, když vyhrál letos titul ve Světové sérii rekordním počtem sedmi vítězství. Nikdo v historii této série se Carlosovi v tomto ohledu nevyrovnal. Během posledních dvou let hodně dospěl.“

Přesto všechno, když před pár měsíci Toro Rosso oznámilo angažování Maxe Verstappena, zdálo se, že minimálně na příští sezonu se Sainzovi dveře do F1 zavřely, následný vývoj událostí nicméně nakonec sehrál ve Španělův prospěch. Red Bull tak bude mít ve svých řadách v rámci svého sesterského týmu dva velmi perspektivní jezdce, od nichž si slibuje zářnou budoucnost.

„Verstappen byl možná trochu překvapením, ale když se takový talent objeví, musíte po něm jít. Těším se, až uvidím tyhle mladé kluky v jejich první sezoně, a jsme přesvědčeni, že se jim bude dařit,“ dodává Marko.

Diskuse k článku

Napsat komentář