Různé pneu, různé výsledky, ale Ferrari i v úterý nejrychlejší

Sebastian Vettel s vozem Ferrari SF16-H opět zajel nejrychlejší čas druhého dne testů v Barceloně. Tentokrát se tak ale stalo s využitím ultra-měkké (fialové) sady pneumatik (z celkových pěti specifikací). To samé platí pro druhého Daniela Ricciarda na voze Red Bullu. Sergio Pérez se dostal na třetí místo. Pilot týmu Force India zajel svůj čas na…

1 Zveřejněno 23. 02 2016 — GPF1.cz

Sebastian Vettel s vozem Ferrari SF16-H opět zajel nejrychlejší čas druhého dne testů v Barceloně. Tentokrát se tak ale stalo s využitím ultra-měkké (fialové) sady pneumatik (z celkových pěti specifikací). To samé platí pro druhého Daniela Ricciarda na voze Red Bullu.

Sergio Pérez se dostal na třetí místo. Pilot týmu Force India zajel svůj čas na červené sadě gum, super-měkké, druhé nejměkčí. Ostatní nasadili střední sadu (třetí nejměkčí), s výjimkou Maxe Verstappena na voze Toro Rosso a, a to hlavně, Nika Rosberga na Mercedesu 207.

Rosberg překonal novodobý rekord počtu odjetých kol na okruhu Catalunya: 172. Mercedes rychlé kolo na některé z měkčích pneumatik vůbec nezkoušel. Právě variabilita směsí pneumatik vnáší do výsledkové listiny nereprezentativní zmatky. O spolehlivosti Mercedesu W07 není pochyb, Ferrari je dobré, byť 4 minuty před koncem dnešních testů Vettelovi vypovědělo auto službu.

To samé se stalo Jolyonu Palmerovu na voze Renault RS16, který měl problémy s turbem.

Testy pokračují ve středu a ve čtvrtek. Dnešní testy jsme sledovali on-line.

Výsledky druhého dne testů v Barceloně:

ferrari05haas02mercedes05

[wppa type=“content“ album=“384″]Any comment[/wppa]

 

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Různé pneu, různé výsledky, ale Ferrari i v úterý nejrychlejší”

  1. RadekRehor napsal:

    Kdyby to takto dopadlo i v Austrálii, tak jsem spokojen 😀

Napsat komentář