Ron Dennis už nemá McLaren oficiálně pod kontrolou, zůstal minoritním vlastníkem

Ron Dennis, dlouholetý výkonný ředitel skupiny McLaren a hlavní strůjce úspěchu jak ve formuli 1 tak ve světě, byl donucen složit svou funkci. Odchod oznámil dnes na setkání s ostatními funkcionáři v sídle týmu ve Wokingu. Dennisovi nadále zůstává 25 % akcií holdingu. Dennis začal svou pětatřicetiletou kariéru v McLarenu na pozici inženýra a přes post týmového šéfa, kde…

7 Štítky: McLaren Ron Dennis Zveřejněno 15. 11 2016 — Šimon Trantina

Ron Dennis, dlouholetý výkonný ředitel skupiny McLaren a hlavní strůjce úspěchu jak ve formuli 1 tak ve světě, byl donucen složit svou funkci. Odchod oznámil dnes na setkání s ostatními funkcionáři v sídle týmu ve Wokingu. Dennisovi nadále zůstává 25 % akcií holdingu.

Dennis začal svou pětatřicetiletou kariéru v McLarenu na pozici inženýra a přes post týmového šéfa, kde slavil obrovské úspěchy ke konci osmdesátých let, se propracoval až do úplného čela týmu, ze kterého vznikla silná globální značka.

Nyní bude Ron Dennis na povinné placené dovolené, než mu v lednu skončí smlouva na pozici výkonného šéfa. I poté mu ale zůstane členství ve správní radě. Bude ale v menšinové pozici.

„Jsem zklamán tím, jak se zachovali zástupci TAGu a Mumtalakatu, když mě nechali poslat na placenou dovolenou. Pominuli tak varování zbytku rady o důsledcích jejich jednání.

Podklady k jejich rozhodnutí byly podvržené nebo vytržené z kontextu. Můj styl managementu se za celé roky nezměnil a díky tomu si nyní McLaren může říci, že vydělává 850 miliónů liber ročně.

Zůstává mi důležité slovo ve vedení McLarenu, nadále se budu snažit firmě pomáhat a pracovat pro její budoucnost. Až vyprší nynější stav mé smlouvy, plánuji založit nový investiční fond pro technologie. Tento projekt může čerpat z mých znalostí, finančních zdrojů a zkušeností.“ prohlásil Dennis.

Jak bude vypadat vedení McLarenu nadále, není v tuto chvíli zřejmé.

Čtěte dále: McLaren v rukou Číňanů? Ron Dennis váhá nad lukrativní nabídkou, hrozí mu konec v týmu

Věhlasný Ayrton Senna v McLarenu těžil ze skvělé práce Rona Dennise, která bude nyní pokračovat jen omezeně.

Věhlasný Ayrton Senna v McLarenu těžil ze skvělé práce Rona Dennise, která bude nyní pokračovat jen omezeně.

Diskuse k článku

7 komentářů: “Ron Dennis už nemá McLaren oficiálně pod kontrolou, zůstal minoritním vlastníkem”

 1. MartinMoravec napsal:

  RendyF1 Na druhou stranu existuje řada lidí co vybudují úspěšnou firmu a pak ji prodají a věnují se něčemu úplně jinému. Ronův odchod od McLarenu bude jistě provázet velmi příjemné bolestné, za které se bude moci realizovat v čem bude chtít.

 2. INF_11 napsal:

  Tak boží mlýny přece melou. Dopadl úplně stejně, jak konal on sám.

 3. FalcoSejnoha napsal:

  Obrovská ztráta. Před Ronem klobouk dolů. To co dokázal a dokazuje i ted. Jak už řekl Tomáš Richtr,mám obavu o McLaren a jeho fungování v F1.

 4. RomanKratochvil napsal:

  Ron Denis je legenda, takovej další Enzo Ferrati

 5. Vlado S napsal:

  Nikdy som nepatril k fanúšikom McLarenu ani samotného Rona, ale toto si skutočne ten chlap nezaslúžil !!! Nielen za prevažne úspešných 35 rokov, ale hlavne za tých posledných pár sezón. Obrovská škoda. Vybudoval niečo, čo sa podarí len málokomu. Snáď McLaren týmto krokom nenastúpil na cestu tímov Tyrrell, Brabham, Lotus…

 6. MiroslavZadina napsal:

  Opravdu smutný😡😡😡

 7. RendyF1 napsal:

  Tak to mě vážně mrzí a štve! 😡 Ron to celé „impérium“ vybudoval a teď se ho zbaví a odkopnou jako nějakého prašivého psa! Přeji mu hodně štěstí v novém projektu a budu doufat, že McLaren bude fungovat i nadále a naváže na úspěchy, které s Ronem v minulosti společně měli.

Napsat komentář