Red Bull špatnou strategií nahrál Rosbergovi. Ten byl rád, že nemusí hledat cestu před Verstappena

Vsadit na pneumatiky do přechodných podmínek a zkusit ohrozit Lewise Hamiltona byl nakonec nepovedený risk, který Red Bull ve Velké ceně Brazílie přijal za svůj. To záhy kvitoval i Němec Nico Rosberg, kterému tak odpadla starost o to, jak se dostat zpět před Verstappena. „Věděl jsem, že to nebude fungovat,“ nechal se poté slyšet. Max…

Štítky: Max Verstappen Nico Rosberg Zveřejněno 16. 11 2016 — Josef Nekvinda

Vsadit na pneumatiky do přechodných podmínek a zkusit ohrozit Lewise Hamiltona byl nakonec nepovedený risk, který Red Bull ve Velké ceně Brazílie přijal za svůj. To záhy kvitoval i Němec Nico Rosberg, kterému tak odpadla starost o to, jak se dostat zpět před Verstappena. „Věděl jsem, že to nebude fungovat,“ nechal se poté slyšet.

Max Verstappen na pneumatikách do extrémního mokra byl extrémně rychlý. Po restartu závodu se mu podařilo překonat Nika Rosberga, pak ale přišel rozkaz od vedení týmu přezout na pneumatiky intermediate ve snaze ukořistit potenciální výhodu oproti lídru závodu Lewisi Hamiltonovi. Déšť ale ne a ne ustat, proto při dalším vyjetí safety caru povolalo vedení Red Bullu Verstappena znovu do boxů, ze kterých se Nizozemec vrátil až na čtrnáctém místě. Když toto viděl i Nico Rosberg, hodně si oddechl.

banner_most

„Byl jsem tam, abych se pokusil závod vyhrát. Zejména v první fázi závodu jsem přemýšlel nad tím, jak se dostat zpět dopředu. Zároveň jsem byl realistou. Věděl jsem, že Verstappen jede stejné tempo jako my, takže bude obtížné se před něho dostat.

Proto jsem byl rád, že zajel do boxů. Pochopil jsem, že přijali risk s pokusem zvítězit, ale podle mně to nebylo správné rozhodnutí. Byl jsem tím překvapen, protože ve stejnou dobu, jen o chvíli dříve, vydali předpověď, že déšť brzy zesílí. I kdyby to pro ně pár kol hrálo, predikce byla více srážek. Už v té době to bylo na hraně a se zesilujícím deštěm za hranou, takže jsem byl vlastně spokojený.

Byl jsem si totiž jistý, že přechodné pneumatiky jsou špatné, protože když jsem bojoval s nepředvídatelným aquaplaningem na plně mokrých gumách, pak intermediate nemohly být tou správnou cestou,“ rozpovídal se Rosberg.

Ještě možná důležitějším momentem pro Rosberga byla situace, kdy ukočíroval svůj vůz v problematickém úseku trati. „Všechno jsem měl pod kontrolou. Vůbec jsem ale nepočítal s tím, že takový moment může nastat. Bylo to zcela nečekané a jako všichni ostatní jsem si myslel, že jsem out.“

Čtěte dále: Titul je nepravděpodobný, ale nemůžu se vzdát, uvědomuje si Hamilton

Diskuse k článku

Napsat komentář