Red Bull výsledek čekal, spoléhá na závodní tempo

U Red Bullu počítali s tím, že kvalifikace bude pro tým obtížná. Vettel i Ricciardo věří, že se díky dobrému závodnímu tempu posunou dopředu.

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Sebastian Vettel Thierry Salvi Zveřejněno 6. 09 2014 — Filip Fikejz

U Red Bullu počítali s tím, že kvalifikace bude pro tým obtížná. Vettel i Ricciardo věří, že se díky dobrému závodnímu tempu posunou dopředu.

Jezdci Red Bullu odstartují do Velké ceny Itálie v Monze až z konce první desítky. Sebastian Vettel byl osmý a Daniel Ricciardo devátý.

Vettel poukázal na vyrovnanost mezi pátým a desátým místem. „Je škoda, když ztratíte několik pozic jen o pár desetin, ale věděli jsme, že to tak dnes bude. Zítra bychom  měli být rychlejší než mclareny, řekl bych, že na tom budeme stejně jako Ferrari, ale Williams a Mercedes budou zřejmě trochu rychlejší než my. Budeme se starat sami o sebe a uvidíme, co se stane v závodě,“ uvedl.

Přestože Ricciardo obtížný průběh  kvalifikace očekával, z výsledku je zklamán. „Seb je přede mnou, ale jen na osmém, místě. Jako tým bychom radši byli blíže první pětce. Věděli jsme, že nebudeme bojovat o první dvě řady, ale mysleli jsme, že bychom mohli být šestí,“ zhodnotil Australan. „Máme lepší závodní tempo a pokusíme se s tím něco udělat.“

Z výsledku nebyl překvapen ani šéf týmu Christian Horner. Za dobrý výsledek považuje vůbec postup do třetí části, kam se na rychlém okruhu prosadily už jen vozy s motory Mercedes a Fernando Alonso. Také Horner věří v závodní tempo týmu z Milton Keynes. „Klíčová bude strategie. Doufejme, že budeme mít dobrý start a prvních několik zatáček,“ přeje si.

Thierry Salvi z Renaultu je přesvědčen, že oba jezdci ze sebe dostali maximum. Ví, že bude těžké stáhnout ztrátu, ale očekává, že díky kvalitnímu závodnímu tempu budou oba bojovat o velký příděl bodů.

Diskuse k článku

Napsat komentář