Red Bull rozhodne o šestém motoru pro Vettela po trénincích

Konečné rozhodnutí o startu Sebastiana Vettela z boxové uličky padne v Austinu po pátečních trénincích.

Štítky: Red Bull Sebastian Vettel Zveřejněno 30. 10 2014 — Jan Pastorek

Konečné rozhodnutí o startu Sebastiana Vettela z boxové uličky padne v Austinu po pátečních trénincích.

Renault a Red Bull vědí už delší dobu, že Vettel bude letos potřebovat minimálně jednu kompletní novou pohonnou jednotku nad rámec pěti kusů, který vymezují pravidla. Otázkou jen je, kdy ji nasadí. Mělo by to být tento víkend v USA.

„Uvidíme, musíme to potvrdit, ale ano, někdy letos musíme nasadit motor navíc a je velmi, velmi pravděpodobné, že to bude tento víkend,“ uvedl německý pilot.

„V tuto chvíli to zatím není úplně jasné, pořád se snažíme zjistit, kolik kilometrů musíme minimálně odjet, abychom přežili, ale samozřejmě bychom jich chtěli odjet víc. Jak jsem řekl, využijeme tréninky, uvidíme, jak na tom jsme, a z toho vyjdeme.“

Jak k této nepříjemné situaci došlo, všichni dobře vědí.

„Měli jsme celkem špatnou první polovinu sezóny, co se spolehlivosti týče, stalo se hodně věcí, a to nás dostalo do této situace. Je to, jak to je. Moc rád bych to změnil, moc rád bych řekl, že se normálně kvalifikuju a využiju každý trénink na maximum, ale nevypadá to tak,“ pokračoval.

„Samozřejmě to byla naše chyba, na začátku sezóny jsme museli být kvůli problémům se spolehlivostí hamižní a nevyužívat motory do konce jejich životnosti.“

Jelikož nasazení šesté pohonné jednotky znamená trest v podobě startu z boxové uličky, stává se kvalifikace zbytečnou. „Můžete hovořit o povinnostech (jezdit), ale my nakonec musíme zvládnout situaci s motorem. Pravidla jsou stejná pro všechny,“ dodal.

Diskuse k článku

Napsat komentář