Rozchod Alonsa a Ferrari vázne na podmínkách dohody

Ferrari má na příští rok pod smlouvou tři závodní jezdce, ale jen dvě místa. Alonsovu situaci řeší právníci.

8 Štítky: Fernando Alonso Ferrari Zveřejněno 29. 10 2014 — Jan Pastorek

Ferrari má na příští rok pod smlouvou tři závodní jezdce, ale jen dvě místa. Alonsovu situaci řeší právníci.

Španělský závodník se rozhodl odejít od Ferrari už před časem, ale podle Auto Motor und Sport oficiální oznámení doposud nepřišlo, protože se tým a jezdec zatím neshodli na podmínkách rozchodu.

Alonso má smlouvu s Ferrari do roku 2016 a chce si pojistit možnost, že by příští rok nezávodil, a tak chce Scuderii postavit do stejné situace, jako byla s Räikkönenem v roce 2009. Tedy pokud nebude závodit, chce od Ferrari v roce 2015 plat.

Ferrari ale na to nechce přestoupit, protože se Alonso rozhodl odejít sám, zatímco Räikkönen byl před pěti lety propuštěn týmem. Na druhé straně Ferrari má nad Alonsem také jistou moc, protože se vede spor o podmínku, která mu umožní odchod.

Má se jednat o podmínku horšího než třetího místa v šampionátu, ale zatímco Alonso míní, že byla vázána ke Grand Prix Itálie, Ferrari říká, že až ke konci sezóny, takže ji zatím není možné uplatnit, protože třetí místo Španěl získat ještě může. To mu zabraňuje případně podepsat s někým jiným.

Jde tedy o nalezení kompromisu, obě strany se chtějí vyhnout soudnímu řešení. Podle italských médiích je ale dohoda už blízko a Sergio Marchionne má vše oznámit v Austinu.

Diskuse k článku

Napsat komentář