Rozchod Alonsa a Ferrari vázne na podmínkách dohody

Ferrari má na příští rok pod smlouvou tři závodní jezdce, ale jen dvě místa. Alonsovu situaci řeší právníci.

8 Štítky: Fernando Alonso Ferrari Zveřejněno 29. 10 2014 — Jan Pastorek

Ferrari má na příští rok pod smlouvou tři závodní jezdce, ale jen dvě místa. Alonsovu situaci řeší právníci.

Španělský závodník se rozhodl odejít od Ferrari už před časem, ale podle Auto Motor und Sport oficiální oznámení doposud nepřišlo, protože se tým a jezdec zatím neshodli na podmínkách rozchodu.

Alonso má smlouvu s Ferrari do roku 2016 a chce si pojistit možnost, že by příští rok nezávodil, a tak chce Scuderii postavit do stejné situace, jako byla s Räikkönenem v roce 2009. Tedy pokud nebude závodit, chce od Ferrari v roce 2015 plat.

Ferrari ale na to nechce přestoupit, protože se Alonso rozhodl odejít sám, zatímco Räikkönen byl před pěti lety propuštěn týmem. Na druhé straně Ferrari má nad Alonsem také jistou moc, protože se vede spor o podmínku, která mu umožní odchod.

Má se jednat o podmínku horšího než třetího místa v šampionátu, ale zatímco Alonso míní, že byla vázána ke Grand Prix Itálie, Ferrari říká, že až ke konci sezóny, takže ji zatím není možné uplatnit, protože třetí místo Španěl získat ještě může. To mu zabraňuje případně podepsat s někým jiným.

Jde tedy o nalezení kompromisu, obě strany se chtějí vyhnout soudnímu řešení. Podle italských médiích je ale dohoda už blízko a Sergio Marchionne má vše oznámit v Austinu.

Diskuse k článku

8 komentářů: “Rozchod Alonsa a Ferrari vázne na podmínkách dohody”

 1. puffy napsal:

  Bolo by vtipne, keby si dal Alik rok pauzu kvôli prachom, aby ukazal, ze mu o nic ine ako prachy nejde. :))))

 2. ej_kej_ej napsal:

  Icewoman: To, že Alonso zůstane pod smlouvou Ferrari automaticky neznamená, že bude i závodit.

  Opravdu si myslíš že Alonso má stávající smlouvu s Ferrari do 2016 s možností, že by nezávodil?

  74Jirka: Myslím si, že Kimi je pro příští rok hlavní jezdec. Proč si to myslím? Alonso je na cestě pryč a Vettel sice je na cestě do Ferrari, ale Red Bull ho nechá testovat dříve, než v příštím roce, auto tak podle mě bude stavěné hlavně podle požadavku Kimiho.

  Opravdu udělá z Fina pár testů s LETOŠNÍM vozem týmovou jedničku? 😆 Vettel je plně k dispozici pět dnů po posledním závodě letošní sezony v Abu Dhabi. Já bych na jeho místě dříve dumal jak se dostat na pozici týmové dvojky ze stávající pozice týmové nuly…

 3. 74Jirka napsal:

  Icewoman: To, že Alonso zůstane pod smlouvou Ferrari automaticky neznamená, že bude i závodit.

  Myslím si, že Kimi je pro příští rok hlavní jezdec. Proč si to myslím? Alonso je na cestě pryč a Vettel sice je na cestě do Ferrari, ale Red Bull ho nechá testovat dříve, než v příštím roce, auto tak podle mě bude stavěné hlavně podle požadavku Kimiho.

 4. Icewoman napsal:

  ej_kej_ej: wow…. nejsi pod vlivem nějak brzo? tohle bych nedal ani při 3‰..
  Jak může být nejschopnější někdo, kdo dostává od kolegu naloženo takovým způsobem a rozdílem jaký není vidět v žádném jiném týmu? Mimochodem, další, v pořadí druhý jeudec jede k Ferrari taky po porážce od kolegy…a ten nejschopnější prý odchází.

  Nevím jak Button, ale když by dle tvé teorie Alonso zůstal u Ferrari, s tím že Vettel už smlouvu má, tak to bude zase smlouva Fina, ktorá bude mít hodnotu toaletního papíru

  To, že Alonso zůstane pod smlouvou Ferrari automaticky neznamená, že bude i závodit.

 5. vocho67 napsal:

  ej_kej_ej – naprostý souhlas

 6. ej_kej_ej napsal:

  LewisFan:
  Raikkonen, nejschopnější z těch tří, má sedačku jistou a tak by to mělo být.

  wow…. nejsi pod vlivem nějak brzo? 😆 tohle bych nedal ani při 3‰..
  Jak může být nejschopnější někdo, kdo dostává od kolegu naloženo takovým způsobem a rozdílem jaký není vidět v žádném jiném týmu? Mimochodem, další, v pořadí druhý jeudec jede k Ferrari taky po porážce od kolegy…a ten nejschopnější prý odchází.

  Nevím jak Button, ale když by dle tvé teorie Alonso zůstal u Ferrari, s tím že Vettel už smlouvu má, tak to bude zase smlouva Fina, ktorá bude mít hodnotu toaletního papíru :mrgreen:

 7. LewisFan napsal:

  No to má teda Fernando blbý, ale může si za to sám. Osobně by mi mi nevadilo, kdyby už s F1 seknul, má na to věk, a pak už přece jenom nejlepší udělal. Alonso mi nevadí ( na rozdíl od např. Vettela či Rosberga ), ale nefandím mu, jako například Hamiltonovi nebo Raikkonenovi.

  Každopádně by mě docela zajímalo, jak se situace vyvine. Raikkonen, nejschopnější z těch tří, má sedačku jistou a tak by to mělo být. Alonso, který může něco dokázat ale stejně tak i naprosto vyhořet, chce od Ferrari odejít, to si ho ale chce ponechat. Byl by dle mého názoru co do jezdeckých schopností dobrá dvojka, psychiku na to ale nemá. A na závěr tu máme Vettela, který má eminentní zájem o Ferrari, oni o něj taky, ale Vettel je volba mimo, s tak odepsanou stájí jako je Ferari nemá šanci čehokoli dosáhnout. Průměrný jezdec, opět zajímavá dvojka jako jezdec, ale povahově se na to hodí snad ještě méně než Alonso.

  Ve výsledku máme tedy toto: Ferrari chce všechny tři, s Alonsem přinejhorším co nejlepší podmínky přestupu. Dva jezdci chtějí do Ferrari, jeden ven.

  Zdállo by se to jako naprosto jasná věc, ale potíž je v tom, že Maranellští právě chtějí Alonsa, neboť s ním mají smlouvu. Ten chce k McLarenu, tam ale není jisto, zda ho akceptují. Přece jen je na tom Button o něco lépe…

 8. Zix napsal:

  No jo no, nejdřív měl chlapec mít jasnou dohodu s McLarenem nebo jiným týmem a pak končit u Ferrari 😆 . Měl by potom výrazně lepší pozici.

  Stejně si ale myslím, že už je všechno dávno dohodnutý a jen se čeká na oficilní oznámení nebo než si McLaren vybere 2. jezdce – jestli si nechá dobrou týmovou 2 Buttona nebo si bude raději vychovávat nadějnýho Magnussena do budoucna.

Napsat komentář