Räikkönen je připravený podpořit Vettela v boji o titul

Kimi Räikkönen je připraven zaujmout roli týmové dvojky a pomoci týmovému kolegovi Sebastianu Vettelovi v boji o titul, pokud se taková šance stane reálnou. Bitva o titul rozhodně není u konce. Sebastian Vettel je aktuálně na třetím místě a na vedoucího Lewise Hamiltona ztrácí 49 bodů. O něco málo větší šanci má Nico Rosberg, který…

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 24. 09 2015 — Marie Tomšíková

Kimi Räikkönen je připraven zaujmout roli týmové dvojky a pomoci týmovému kolegovi Sebastianu Vettelovi v boji o titul, pokud se taková šance stane reálnou.

Bitva o titul rozhodně není u konce. Sebastian Vettel je aktuálně na třetím místě a na vedoucího Lewise Hamiltona ztrácí 49 bodů. O něco málo větší šanci má Nico Rosberg, který má náskok osmi bodů na Vettela. Čistě teoretickou šanci má i čtvrtý Räikkönen, který sice ztrácí na první místo 145 bodů, ale k dispozici jich je stále 150.

Kimi Räikkönen se před GP Japonska nechal slyšet, že je připravený pomoci Vettelovi v boji o vítězství v Poháru jezdců. Nakonec s tím už má zkušenosti z roku 2008, kdy titul mohl získat jeho bývalý kolega Felipe Massa.

„Samozřejmě doufáme, že letošní sezóna dopadne co nejlépe pro celé Ferrari, ale nejsem si jistý tím, jak velkou šanci máme oproti Mercedesu. Pokud bude muset nastoupit týmová režie, nemám s tím problém. Jsme tady, abychom bojovali za Ferrari. Kdo ví, co se stane? Čas ukáže víc,“ řekl Räikkönen.

„Rozhodně to nebude jednoduchý úkol. Uvidíme, jak na tom bude naše auto. Pokud nastávající závody budou podobné tomu minulému, myslím si, že šanci máme, a rozhodně ne malou. Singapur byl velice odlišný závod. Zítra rozhodně budeme moudřejší, zatím je velice obtížné hádat, co se stane. Naše výkony v této sezóně nebyly moc stabilní, proto zůstáváme při zemi.

Kdybych nevěřil v to, že můžeme vyhrát, tak už tady nejsem. Z mé strany to zatím nebyl ideální rok, ale hodně věcí se posunulo na vyšší úroveň. Pokud se to nepodaří letos, tak příští rok snad ano. Uděláme vše, co bude v našich silách a doufám, že ten nahoře nám pomůže.“

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Spain, #7 Kimi Raikkonen (FIN, Scuderia Ferrari), #5 Sebastian Vettel (GER, Scuderia Ferrari), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář