Button: Příští rok budu šťastný

Jenson Button se stále nerozhodl, zda bude i v příštím roce pokračovat s McLarenem, jiným týmem nebo z formule 1 úplně odejde. Možností má podle svých slov spoustu. Nehledě na svoji osobu věří, že Honda bude časem zase sklízet úspěchy. Nejen fanouškovská obec formule 1 byla zvědavá, s čím se mistr světa z roku 2009 na setkání s novináři vytasí. „Nemohu…

Štítky: Honda Jenson Button McLaren Zveřejněno 24. 09 2015 — Lukáš Štěrovský

Jenson Button se stále nerozhodl, zda bude i v příštím roce pokračovat s McLarenem, jiným týmem nebo z formule 1 úplně odejde. Možností má podle svých slov spoustu. Nehledě na svoji osobu věří, že Honda bude časem zase sklízet úspěchy.

Nejen fanouškovská obec formule 1 byla zvědavá, s čím se mistr světa z roku 2009 na setkání s novináři vytasí. „Nemohu vám povědět více než při posledním závodě. Musíte ještě chvíli počkat, je mi líto,“ prohlásil Button, který si v Suzuce připíše 279. start v F1, během tiskové konference v Japonsku. „Tým a já vedeme dobrá jednání. Je tolik možností, co v příštím roce můžu dělat. Tak to je,“ dodal na adresu pokračování spolupráce s McLarenem.

Ten letos zažívá výsledkově až strašidelnou sezónu, za níž stojí hlavně nepovedený motor od Hondy. Pro Buttona je jízda na chvostu pole pochopitelně frustrující. „Nemyslím, že by si některý pilot užíval fakt, že nemůže bojovat o vítězství – pro to tu přece jsme, tohle milujeme. Výzvou je bojovat na špici… vážně nemám rád dojíždění na desátém nebo čtrnáctém místě. Nedává mi to žádnou radost nebo nadšení,“ popisuje svoje pocity z útrapné sezóny 2015.

Podle stájového kolegy Fernanda Alonsa je ale nutné vždy hledět vpřed. „Existuje tolik dalších věcí, které, pokud fungují ve váš prospěch, nebo pokud vidíte cíl, mohou navrátit radost, a to je vzrušující. Po Singapuru jsem neměl radost. Ale budu šťastný příští rok, to je podstatné,“ nastínil Button svoji budoucnost.

Co to přesně znamená, momentálně nelze posoudit. Britský pilot si je ale jistý tím, že Honda v brzké době dostojí požadované výkonnosti – ať už bude za volantem on, nebo kdokoliv jiný. „Pro Hondu je to důležitý čas. Obětují všechno tomu, aby jednou vyhráli světový šampionát – podle mého je to jen otázka času. Nemyslím, že je někdo schopen říct, kdy se tak stane, ale vím, že Honda do toho dává všechno. Doufám, že jednoho dne znovu uvidíme stát prezidenta Hondy na stupních vítězů,“ dodává na závěr vítěz patnácti velkých cen, jenž letos pouze dvakrát nakoukl v závodě do elitní desítky.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Singapore, #22 Jenson Button (GBR, McLaren Honda), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář