Proběhlo jednání o návratu GP Turecka

Podle předsedy organizace provozující trať je návrat na spadnutí.

2 Štítky: GP Turecka Zveřejněno 10. 09 2015 — Lukáš Štěrovský

Předseda organizace, pod kterou spadá trať v Instanbulu, Vural Ak, prohlásil, že proběhla jednání s Berniem Ecclestonem o návratu Velké ceny. Čeká se na vyjádření podpory tamní vlády.

Ke klíčové schůzce došlo ve středu 9. září v Londýně, a podle Aka byl držitel komerčních práv formule 1 velice nakloněn tomu, aby se Instanbul Park opět stal součástí kalendáře. Důležité je ale stanovisko vlády.

„Turecká vláda by měla podporovat závod, protože je to mezinárodní aktivita. Z tohoto důvodu čekáme na volby,“ řekl Vural Ak. Ty se v Turecku uskuteční začátkem listopadu, organizace F1 chce vyjádření do konce prosince.

Uskutečnění závodu by nemělo nic stát v cestě. Po turecké vládě Ak totiž peníze na pořádání Velké ceny nepožaduje, a to ani v případě, že by došlo k navýšení poplatku za pořadatelství. „Zaplatili jsme roční taxu 13.500.000 $ a dohodli se na sedmiletém období. To byla nejlevnější varianta. Teď už nám pro návrat do kalendáře chybí jenom konečný podpis,“ dodal Vural Ak.

Ten by chtěl na Otodrom vyjma formule 1 přivést alespoň další dvě mezinárodní akce. Turecká Grand Prix se konala v letech 2005-2011. Nejúspěšnějším jezdcem je Felipe Massa, který ukořistil tři ze sedmi možných vítězství. To poslední v roce 2011 připadlo Sebastianu Vettelovi.

Jediným problémem Turecka je skutečnost, že pro příští sezonu je naplánováno rekordních 21 velkých cen.

 

Diskuse k článku

2 komentáře: “Proběhlo jednání o návratu GP Turecka”

 1. Lukáš Štěrovský napsal:

  Ferda:
  Zatáčka č.8 jistě patří k nejzajímavějším z celé F1, jen si nejsem jistý zda by byla stejně atraktívní se současnými vozy a Pirellkami.
  V každém případě by bylo fajn, kdyby počet závodů navýšil.

  Jedna zatáčka závody nedělá, byť je to unikát. Myslím, že v Turecku je trať konstantně fajn po celé její délce, nehledě na vozy, co na ní závodí.

 2. Ferda napsal:

  Zatáčka č.8 jistě patří k nejzajímavějším z celé F1, jen si nejsem jistý zda by byla stejně atraktívní se současnými vozy a Pirellkami.
  V každém případě by bylo fajn, kdyby počet závodů navýšil.

Napsat komentář