Renault to nebere vážně

Gerhard Berger podrobil Renault velké kritice.

Štítky: Gerhard Berger Renault Zveřejněno 10. 09 2015 — GPF1.cz

Těžké kritice podrobil francouzského dodavatele motorů Renault bývalý pilot F1 a šéf týmu Gerhard Berger. Podle něj neudělal Renault nic pro to, aby se zlepšil.

Renault se již druhou sezonu potýká s problémy kvůli spolehlivosti a nedostatečnému výkonu. Již dávno překročil maximální počet pohonných jednotek na sezonu a navíc odkládá představení nové specifikace motoru z GP Ruska na GP USA. To je již tak pozdě v sezoně, že kvůli penalizacím může Red Bull i Toro Rosso tyto nové motory dokonce odmítnout.

Sám bývalý majitel Toro Rosso Gerhard Berger podrobil Renault tvrdé kritice:

„Rozchod Red Bullu a Renaultu se dal očekávat. Red Bull byl poslední dvě sezony velmi nespokojený. Renault dostal šanci ukázat, že novou situaci s motory V6 bere vážně. Jediné, co se od něj žádalo, je navýšit investice v boji proti Mercedesu, který postavil špičkovou pohonnou jednotku.

Renault místo toho sešel z cesty nebo se dokonce zhoršil.

Podívejte se na Ferrari, které dělá všechno pro to, aby stáhlo ztrátu. Odvádějí skvělou práci a bezesporu je to druhý nejlepší motor ve startovním poli. I když pořád ztrácí. Ale Ferrari je podstatně lepší než Renault. Ve skutečnosti to vypadá, že Renault neudělal nic pro to, aby se zlepšil. A to pořád tvrdili, jak je vše pod kontrolou.“

Že je lepší než Renault o sobě tvrdí i zástupci Hondy, i když kvůli nespolehlivosti nemají šanci to ukázat,

Diskuse k článku

Napsat komentář