Pro takové závody jsem se narodil, raduje se Hamilton

Pilot Mercedesu je ze svého druhého triumfu v této sezoně nadšený. Hamilton své vítězství v Portugalsku považuje za ‚úžasné‘.

Štítky: GP Portugalska Lewis Hamilton Zveřejněno 4. 05 2021 — Vašek Štěpánek

V kvalifikaci byl Hamilton poražen svým týmovým kolegou Valtterim Bottasem o 0,007 sekundy. Pilot Mercedesu neměl ani skvělý start do samotného závodu, namísto předjetí Bottase se sedminásobný mistr světa propadl na třetí místo za Maxe Verstappena.

Brzy se však Hamilton dokázal probojovat zpět před pilota Red Bullu a následně také před Valtteriho Bottase na první místo. Od té doby nedal Brit nikomu šanci a dojel si pro své 97. vítězství v kariéře.

„Byl to těžký závod, opravdu těžký. Byl zde silný vítr, takže bylo jednoduché udělat chybu. Z tohoto vítězství mám ještě větší radost, když se nám s týmem podařilo na trati porazit tak skvělé jezdce jako jsou Max a Valtteri.

Je to úžasné, prostě úžasné. Kvůli takovým závodům jsem se narodil a užívám si bitvu ve které se nyní nacházíme. Mezi námi jsou minimální rozdíly, takže letos je nutné sesbírat co nejvíce bodů, protože mohou být na konci roku rozhodující.“

Hamilton je po třech závodech o osm bodů před Maxem Verstappen v průběžném mistrovství světa. To se ale může změnit už příští týden, kdy se formule 1 podívá do Španělska.

Volkswagen bojuje o pozici lídra v elektromobilech. Premiéru si odbyl model ID.4 GTX