Pro Red Bull byla třetí řada maximem

Piloti Red Bullu odstartují do Velké ceny Německa ze třetí řady. Úpravy Renaultu sice fungovaly, ale zlepšil se i Mercedes.

Štítky: Christian Horner Daniel Ricciardo Red Bull Sebastian Vettel Thierry Salvi Zveřejněno 19. 07 2014 — Filip Fikejz

Piloti Red Bullu odstartují do Velké ceny Německa ze třetí řady. Úpravy Renaultu sice fungovaly, ale zlepšil se i Mercedes.

Jezdci Red Bullu se ve Velké ceně Německa na Hockenheimu svorně kvalifikovali do třetí řady. Daniel Ricciardo obsadil páté místo, Sebastian Vettel byl šestý.

Ricciardo byl se změnami na motoru Renault celkem spokojený, příčinu porážky od čtyř jezdců s motory Mercedes vidí v tom, že také německý výrobce se stále zlepšuje. „Myslím, že naše ztráta v rychlosti není tak špatná jako v předchozích závodech. Pomalu se z toho dostáváme,“ věří. „Ale Mercedes se stále zlepšuje. Byli od začátku silní, dál hledají jak se zlepšit, musíme to dělat také tak, abychom viděli výsledky.“

Při samotné kvalifikaci se Ricciardo prý necítil moc pohodlně. „Trochu jsem se trápil, věděl jsem, že ve třetí části ze sebe musím vytáhnout něco víc,“ vzpomínal. „Vylepšili jsme zadní křídlo a zkusili jiný tlak v pneumatikách. Dodalo mi to více sebevědomí a vytěžil jsem z toho několik desetin.“

Vettel věřil, že upravený motor Renault pomůže Red Bullu přiblížit se Mercedesu. Rakouský tým ale nakonec prohrál i s jezdci Williamsu a s Kevinem Magnussenem. „Měli jsme úpravy na voze, ale nepřinesly, co jsme očekávaly,“ uvedl. Příčiny své další prohry s Ricciardem vidí ve slabém posledním kole. „Myslím, že to bylo lepší než ráno. Jsem dost spokojený. V posledním výjezdu jsem neměl hladké kolo a nezlepšil se.“

Šéf týmu Christian Horner považuje páté a šesté místo za maximum, čeho mohl tým dosáhnout. „Byli jsme velmi konkurenceschopní v sekcích jedna a tři, ale zdá se, že prostřední úsek tu sedí vozům s motorem Mercedes,“ zhodnotil a pochválil oba jezdce. Věří, že v závodě se mohou posunout dopředu.

Thierry Salvi z Renaultu považuje den za obtížný. Nové úpravy sice fungovaly bezproblémově, ale inženýr zdůraznil, že je třeba se dále zlepšovat a pracovat tvrději než ostatní.

Diskuse k článku

Napsat komentář