Oficiálně: Zak Brown přichází do McLarenu, Dennise však nenahradí

Americký byznysmen a bývalý automobilový závodník částečně nahradí Rona Dennise ve funkci výkonného šéfa skupiny McLarenu, kterou věhlasný Brit nedávno nedobrovolně složil. Brown byl v posledních deseti letech jednou z hlavních postav vedení formule 1 a byl často spojován s rolí komerčního představitele po odkoupení části vlastnictví F1 americkou firmou Liberty Media. Nakonec však přijal nabídku od McLarenu,…

Štítky: McLaren Ron Dennis Zak Brown Zveřejněno 22. 11 2016 — Šimon Trantina

Americký byznysmen a bývalý automobilový závodník částečně nahradí Rona Dennise ve funkci výkonného šéfa skupiny McLarenu, kterou věhlasný Brit nedávno nedobrovolně složil.

Brown byl v posledních deseti letech jednou z hlavních postav vedení formule 1 a byl často spojován s rolí komerčního představitele po odkoupení části vlastnictví F1 americkou firmou Liberty Media. Nakonec však přijal nabídku od McLarenu, která z něj učiní spolupracovníka hlavního operačního šéfa společnosti po boku Jonathana Neala.

Tuto trojici v jistém „triumvirátu“ doplní šéf McLarenu ve formuli 1 Éric Boullier, ani jeden z nich však nebude předsedat celé organizaci, tudíž nezastoupí Rona Dennise v jeho roli. Budou se však zodpovídat přímo vlastníkům a vedení. Zdroje zevnitř společnosti informují o tom, že nové nastolení by mělo fungovat skvěle, hlavně díky kombinaci Brownových vztahů s Liberty a vedením F1 spolu s Nealovým managementem a organizací budou klíčové prvky. Boullier bude mít ve vedení větší slovo, nadále se však bude naplno věnovat režírování stáje formule 1.

Jistě se tedy jedná o silné složení. Nejsilnějším týmům královny motorsportu již nemůže vévodit jen jedna osoba. Mercedes vede Toto Wolff, technice a inženýrům však předsedá Paddy Lowe. Ve Ferrari je absolutním šéfem Maurizio Arrivabene, což třeba podle Bernieho Ecclestona nemůže fungovat. Arrivabene prý potřebuje někoho po svůj bok, tak jako Boullier má Neala v McLarenu.

Zak Brown je uvnitř formule 1 známé jméno, přivedl do ni několik značek, má velkou vášeň a vlastní několik klasických vozů z její historie. Je také spoluvlastníkem týmu ELMS United Autosports, která tuto sezonu získala mistrovský titul v sérii LMP2.

„Jsem ohromně pyšný na to, že můžu být součástí McLarenu. Mám pro tuto společnost velký respekt za to, co dokázala a moc se těším na to, že ji budu moci svou aktivitou přispět. Pracoval jsem s nimi v posledních letech několikrát a vždy jsem byl ohromen úrovní talentu, odhodlání a zkušeností, kterými McLaren disponuje. Mají ohromné ambice na spolupráci s nimi se moc těším.

Mám s nimi dobré vztahy, pomohl jsem jim zajistit partnerství se značkami jako Johnnie Walker, Chandon, Hilton nebo Lenovo. Nejvíce se těším na to, že budu moci zkombinovat mou vášeň pro motorsport s expertýzou pro marketing,“ říká nadšeně Brown.

Čtěte dále: Příběh ze zákulisí: Jaké to bylo pracovat pro Rona Dennise?

Uvidíme po příchodu Zaka Browna více sponzorských log na šasi McLarenu?

Uvidíme po příchodu Zaka Browna více sponzorských log na šasi McLarenu?

 

Diskuse k článku

Napsat komentář