Novější týmy: Bianchi takhle silnou kvalifikaci v podání Marussie nečekal

Marussii se v Belgii daří, Jules Bianchi se znovu probojoval do druhé části kvalifikace a porazil tak několik soupeřů ze středu pole.

Štítky: Andre Lotterer Caterham Jules Bianchi Marcus Ericsson Marussia Max Chilton Zveřejněno 23. 08 2014 — Zuzana Kulichová

Marussii se v Belgii daří, Jules Bianchi se znovu probojoval do druhé části kvalifikace a porazil tak několik soupeřů ze středu pole.

Marussia

Jules Bianchi se v mokré belgické kvalifikaci dokázal probojovat až do její druhé části, kde skončil šestnáctý. Jeho týmový kolega Max Chilton takové štěstí neměl, a tak se musel spokojit s místem devatenáctým.

„Jsem opravdu šťastný, že jsem se znovu dostal do druhé části kvalifikace. Obzvlášť proto, že to tady potvrzuje naše dobré tempo z loňska. Miluju tuhle trať, je to tady pro mě vždycky speciální, mám proto opravdu příjemný pocit, když se mi tu daří. Byl jsem trošku překvapen, že jsme měli takhle silnou kvalifikaci. Ošidné podmínky byly pro všechny stejné, dařilo se nám ale lépe než některým týmům, které jsou v poli mnohem výš. Skončil jsem před jedním lotusem, force indií a sauberem. Udělal jsem ale v zatáčce číslo 10 malou chybu, takže to mohlo být ještě lepší,“ dodal Bianchi.

„Bylo to dneska opravdu náročné, takže jsem měl ze svého kola radost. Baterii jsem měl prázdnou, všechnu energii jsem využil kolo před tím, kdy pneumatiky nebyly úplně v nejlepší formě,“ vysvětlil Chilton. „Při první jízdě jsem byl Julesovi blízko, takže nebýt toho problému s energií, kdo ví? Třeba byla Q2 možná, ale pak Jules zajel úplně mega kolo, za což si vyslouží obdiv.“

Caterham

Andre Lotterer si zítra odbude svůj debut ve formuli 1, už dnes si však může gratulovat. Pilotovi německé národnosti se v první formulové kvalifikaci podařilo porazit týmového kolegu Marcuse Ericssona. Oba piloti Caterhamu však odstartují až z poslední řady.

„Tohle je rozhodně zrychlená cesta učení, jak řídit vůz formule 1! Včera bylo sucho, kdežto dneska je mokro, takže tohle všechno už máme pokryté a já teď vím, co v takových podmínkách čekat,“ pochvaluje si Lotterer. „Myslím, že to pro mě byla hodně těžká kvalifikace. Musel jsem všechny tyhle věci zjišťovat až tam venku na trati, proto jsem hodně rád, že jsem zvládl dovézt auto zpátky do boxů bez zbytečných chyb. Bylo by tak snadné něco pokazit! Dokázal jsem ale dokončit dvě měřená kola a ze svého výsledku mám skutečně radost,“ dodal Němec.

„Myslím, že bychom bývali mohli být v dešti konkurenceschopní, byli jsme ale na trati pořád na špatném místě. Nezajel jsem tak ani jedno čisté kolo,“ stěžuje si Ericsson. „Jsem zklamaný, protože náš výsledek mohl být mnohem lepší, kdybych zajel nějaké kolo. Moc nezáleží na tom, jaké zítra zavládnou na trati podmínky, myslím, že to pro nás bude náročný závod v každém případě. Musíme však využít co nejvíc příležitostí, které během závodu přijdou.“

Diskuse k článku

Napsat komentář