Nepřekvapuje mě, že nás Mercedes předjel o kolo, říká Alonso

Fernando Alonso dokončil GP Španělska 2014 na šestém místě, jeho týmový kolega na místě sedmém. Oba však s velkou ztrátou na lídry závodu.

1 Štítky: Fernando Alonso Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 11. 05 2014 — Zuzana Kulichová

Fernando Alonso dokončil Velkou cenu Španělska 2014 na šestém místě, jeho týmový kolega na místě sedmém. Oba však s velkou ztrátou na lídry závodu.

Fernando Alonso sice vybojoval před domácím publikem osm bodů do šampionátu, jeho výkon však ani zdaleka nestačil na lídry závodu z Mercedesu. Španělova ztráta činila v cíli závodu skoro minutu a půl na prvního Hamiltona. Jeho týmový kolega Kimi Räikkönen dopadl ve srovnání se soupeři ještě hůř, jeho ztráta byla víc než jedno kolo.

Fernanda Alonsa však fakt, že mercedesy předjely ferrari o kolo, nepřekvapil. „Nebylo to neočekávané,“ přiznal. „Ztráceli jsme na lídry přes minutu už v několika prvních závodech, avšak rozdíly se vyrovnaly tím, že se na trati objevoval safety car. Dneska nevyjel, takže byla ztráta velká,“ vysvětlil dvojnásobný mistr světa.

Během Velké ceny Španělska navíc došlo u Ferrari k nepříjemné situaci, kdy při jedné ze zastávek tým zavolal do boxů jako prvního Fernanda Alonsa, zatímco prioritní právo měl mít Kimi Räikkönen jedoucí na lepší pozici. Fin si pak vysílačkou ověřoval důvody této volby pomocí věty: „Kdo o tom rozhodl?“. Sebe pak navíc označil jako „druhá volba“.

Na otázku Autosportu, zda cítil, že by byl Alonso jedoucí na jiné strategii upřednostňován, odpověděl: „Jenom jsem se chtěl v pár věcech ujistit.“ Mistr světa z roku 2007 však dodává, že rozdíl mezi šestým a sedmým místem není tak významný ve srovnání s faktem, že tým výrazně ztrácí na lídry závodu.

Fernando Alonso také popírá, že by mu v závodě šlo o boj s týmovým kolegou, jeho cílem byl Sebastian Vettel. „Nevím, jak to s pneumatikami cítil Kimi, ale já jsem měl už po dvou nebo třech kolech problémy se zadními pneumatikami, takže jsem se hned ptal, kdy budeme moct stavět. Když nastal čas, zastavili jsme. Měl jsem pak před sebou několik jezdců, takže jsem Kimiho nepředjel.

Ve druhém stintu jsem pneumatiky znovu vyřídil a zeptal se, kdy zastavíme. Řekli, že buď můžeme pokračovat dál a jet na dvě zastávky, nebo zastavit a jet na tři. Říkali, že Vettel jede na tři, takže kdybychom zastavili, pokryli bychom ho. A já jsem řekl, že to tak uděláme. Snažil jsem se pozici před Vettelem uchránit, ale nebylo to možné. Když jsme změnili strategii, cílem bylo jen udržet Vettela za námi. To jsme nedokázali, což je škoda,“ popsal Alonso.

Diskuse k článku

Napsat komentář