Bottasovi vyšlo vše, na co sáhl, Massovi odešly pneumatiky

GP Španělska měla v podání obou pilotů Williamsu zcela odlišný průběh. Zatímco finskému pilotovi se dařilo, Brazilec se závodem poněkud protrápil.

Štítky: Felipe Massa Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 11. 05 2014 — Tomáš Bohuslav

GP Španělska měla v podání obou pilotů Williamsu zcela odlišný průběh. Zatímco Finovi se dařilo, Brazilec se závodem poněkud protrápil.

Jelikož Valtteri Bottas startoval do dnešního klání z velmi nadějné čtvrté příčky, byly jeho ambice, co se konečného výsledku týče, poměrně vysoké. Úvod závodu vyšel finskému jezdci na perfektně, na startu si o jednu příčku polepšil a dlouhou dobu kroužil na průběžné třetí pozici.

Na té sice až do konce šestašedesátého kola nevydržel, neboť se přes něj dostali oba piloti Red Bullu, i tak ale mohl být s výkonem svým i tím týmovým nadmíru spokojen.

„Dnes jsme odvedli maximum. Strategie byla správná a týmu se během zastávek v boxech dařilo opravdu dobře, já jsem na trati žádnou chybu neudělal, takže jsme vytěžili maximum z toho, co se nabízelo, a získali hodně bodů. Je potěšující být na bodech a (tento počin) zároveň vyrovnává můj nejlepší výsledek vůbec,“ zrekapituloval Bottas.

„Byla škoda, že byl Vettel ke konci tak rychlý. Snažil jsem se bránit, on měl ale čerstvější pneumatiky. Atmosféra v týmu je fantastická, všichni se nás snažíme tlačit vpřed a tyto body nás nasytily,“ dodal.

To jeho týmový kolega Felipe Massa s výsledkem dnešního závodu již tak nadšen být nemohl. Také Brazilec se dobře odlepil ze svého stání na roštu, poté se však v nájezdu do první zatáčky dostal do sevření soupeřů, kvůli kterému se následně propadl zpět.

Cílem Velké ceny Španělska projel nakonec Massa až jako třináctý v pořadí, a tudíž i bez nároku na body.

„Podařil se mi dobrý start a mohl jsem si polepšit o několik pozic, jenže byl přede mnou Ricciardo, takže jsem nakonec nemohl dělat nic,“ posteskl si Massa a pokračoval: „Strategie na tři zastávky by zafungovala, kdyby můj první stint byl býval čistý, já měl ale před sebou vozy, které mi hodně zničily pneumatiky. To znamenalo, že i když zajely do boxů, tak měly výhodu, neboť já jsem se jim i přes čistou trať nemohl vzdálit. To samé se opakovalo také na začátku druhého stintu, takže dnes mi to do karet moc nehrálo.“

Ačkoliv tedy bodoval pouze jeden z jezdců Willamsu, samotné vedení stáje bylo formou týmu během úvodního letošního evropského klání velmi potěšeno. Takto okomentoval španělskou GP šéf výkonnosti vozu Rob Smedley:

„Včera byl (náš) vůz třetím nejrychlejším, stejně tak jako dnes, takže celkově jsme potěšení tím, kde se nacházíme. Přijeli jsme sem s balíkem úprav a ten očividně fungoval.“

Na druhou stranu Smedley přiznal, že má tým i nadále jisté mezery, na které je potřeba se zaměřit.

„Valtteri odvedl dobrou práci, dvouzastávková strategie mu zafungovala. U Felipeho jsme se snažili o odlišnou strategii, jeho závod nám ale naneštěstí tak úplně nevyšel, takže se musíme podívat na všechny aspekty, abychom se ujistili, že budeme společně s ním v Monaku zase v té nejlepší formě. Ale co se týče budoucnosti, jsme pozitivní.“

Diskuse k článku

Napsat komentář